RECENZE: Případ nevěrné Kláry = žárlivost dle Viewegha

Laura Chiatti jako Klára v Případu nevěrné Kláry
Zdroj: Oficiální zdroj
Laura Chiatti jako Klára v Případu nevěrné Kláry

Do kin přichází další adaptace na motivy románu Michala Viewegha. Koho bude Případ nevěrné Kláry bavit a koho ne?

Klára je mladá a krásná a píše dizertační práci o Benátkách. Luca je mladý, krásný hudebník a DJ a Kláru z celého srdce miluje. Problém je v tom, že je Luca zatraceně žárlivý a bojí se, že ho jeho milá podvádí. A rozhodne se zjistit, jestli Klára opravdu brousí za jinými nápadníky.


Premisa Případu nevěrné Kláry je stará jako žárlivost sama a je zajímavé sledovat, jakým směrem se filmaři vydali, aby démona žárlivosti polapili.

 


Luca totiž neřeší svá podezření se samotnou Klárou nebo kamarády u piva, ale jako správný paranoik si najme charismatické soukromé očko a jeho poskoky, kteří sledují nevěrníky technikou, za kterou by se nemusel stydět ani James Bond.


A přesně podle očekávání se roztočí kolotoč, na který naskakují kromě ústřední dvojice a detektiva Denise i další postavy a v průběhu děje se spolu různě zapletou.


Případ nevěrné Kláry tak i navzdory velkému počtu postav drží pohromadě lépe než například Účastníci zájezdu rovněž podle Viewegha, co mají ale oba filmy společného, je to, že postavy občas dělají věci, nad kterými se divák minimálně zamyslí, v horším případě si klepe na čelo.
 


Konec není klasický happyend z romantických slaďáků a těm škodolibým vykouzlí na rtech poťouchlý úsměv. Plusové body má film také za to, že v podstatě všichni herci jsou zahraniční a tím pádem neokoukaní. Film totiž vznikl v italské koprodukci a točil ho zkušený italský režisér, který už má nějaký ten film za sebou.


A pro koho tedy film je? Pokud máte rádi Michala Viewegha, neváhejte a utíkejte koupit lístky. Pokud se chcete podívat, kam až dokáže žárlivost dohnat zamilovaného tempereamentního Itala, jděte do kina. Pokud máte rádi romantiku kříženou s lehkou detektivkou, je Případ nevěrné Kláry pro vás.

tn.cz / pez