Režisér Troška začne na jihu Čech v červenci natáčet novou pohádku

Zdeněk Troška
Zdroj: Mediafax
Režiser Zdeněk Troška (na snímku) v červenci začne natáčet novou pohádku.

Novou pohádku Čertova nevěsta začne už v červenci natáčet režisér Zdeněk Troška. Většina exteriérů bude vznikat především v okolí Hluboké nad Vltavou a na Táborsku.

První klapka nové pohádky by mohla padnout někdy okolo 25. července. Do hlavních rolí obsadil režisér a scénárista, rodák z jihočeských Hoštic u Volyně třeba Sabinu Laurinovou či Františka Němce. V pohádce by se ale měla objevit i známá čarodějnice ze seriálu Arabela, herečka a dabérka Jana Andresíková, která s Troškou spolupracovala například i na jeho komediích Kameňák.

Podívejte se na oficiální stránky nové pohádky Čertova nevěsta
ZDE.

"Zdeněk mi nabídl malou, ale krásnou roli čarodějnice a udělal mi tím obrovskou radost. Moc se na spolupráci těším a budu si to užívat, protože s jeho týmem je vždy skutečně radost pracovat a člověk pak z této atmosféry ještě několik let žije," prozradila herečka, která v posledních letech prodělala řadu nehod, nemocí i osobních problémů, a proto nemohla hrát.


"Jde o příběh na motivy původního pohádkového příběhu od Boženy Němcové Spravedlivý Bohumil. Protože to byla ale tak trochu mírně hororová záležitost, museli jsme to upravit tak, aby to bylo milé, líbezné, i když napínavé, ale s dobrým koncem a aby tam toho zla nebylo moc," svěřil se agentuře Mediafax Zdeněk Troška.

V těchto dnech připravuje se svým asistentem Markem Kališem, celým týmem a produkcí vše potřebné. Od kostýmů, přes masky, až po přesný harmonogram natáčecích dnů.

 

Čertova nevěsta na facebooku ZDE.


"Začneme v jižních Čechách, které miluji a které jsou mým domovem, a už se na natáčení moc těším," podotkl režisér, který letos v únoru uvedl do kin komedii Doktor od Jezera hrochů.


Ve filmu se tak objeví například rybník na okraji Hluboké, skaliska u zříceniny hradu Choustník, nebo krásný přírodní útvar Židova Strouha u Bechyně na Táborsku. Některé scény pak bude štáb natáčet na hradě Buchlovice na jižní Moravě, interiéry pak na některém ze zámků v okolí Prahy.


Film s rozpočtem přes 30 milionů korun, na němž se podílí i TV Nova, by měl do kin přijít v únoru 2011.

tn.cz / Mediafax