Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 15.4. 2011 15:15

Seriál televize Nova Expozitura se bude vysílat v USA

Seriál Expozitura - 4
Zdroj: TV Nova
Seriál Expozitura byl natočený na motivy kauzy tzv. Berdychova gangu.

Kriminální seriál TV Nova Expozitura na motivy případu takzvaného Berdychova gangu se bude pravděpodobně vysílat v USA. Agenturu Mediafax o tom v pátek informovala mluvčí Novy Michaela Fričová.

"V uplynulých dnech se podařilo dohodnout se dvěma předními světovými společnostmi v oblasti vývoje a distribuce formátů pro světový televizní trh finální podmínky prodeje formátu tohoto seriálu do USA. Kriminální seriál Expozitura (s anglickým názvem Organised Crime Unit) se stal prvním českým seriálem, který v podobě adaptace prorazil na americký trh," řekla Fričová.

 

Seriál Expozitura - 7
Zdroj: TV Nova Seriál Expozitura


Šestnáctidílný seriál Expozitura natáčeli pro TV Nova v roce 2008 tvůrci, kteří jsou v současné době součástí produkční společnosti MediaPro Pictures vyrábějící pro Novu např. Česko Slovenskou SuperStar, seriály Ordinace a Ulice či pokračování TV série Soukromé pasti. Expozitura vypráví příběh na motivy skutečných kriminálních činů neslavně proslulého Berdychova gangu, který prorostl do policejních špiček a léta beztrestně vydíral, přepadal a vraždil.

 

Seriál Expozitura - 9
Zdroj: TV Nova Seriál Expozitura

 

Seriál televize Nova zatím neodvysílala. "Programové schéma na podzim se teprve tvoří. Seriál chceme odvysílat, ale v tuto chvíli je předčasné říkat kdy," uvedla mluvčí Novy.

 

Seriál Expozitura - 8
Zdroj: TV Nova Seriál Expozitura


Scénář vychází ze zkušenosti autorů, bývalých investigativních reportérů TV Nova, Josefa Klímy a Janka Kroupy, kteří při tvorbě pořadu Na vlastní oči kauzu Berdychův gang rozkrývali.


Sesterská distribuční společnost MediaPro Distribution (MPD) se dohodla se zástupci Resonant TV a Fluent Media Group, společnostmi v oblasti vývoje a distribuce formátů pro světový televizní trh, na koupi práv na adaptaci kriminálního seriálu TV Nova Expozitura. "Libí se mi, když na nějakém trhu najdu perlu, kterou ještě nikdo neobjevil, a tohle právě takový skvělý seriál je. Chytne vás již od první scény. Dívám se na hodně televizí z celého světa, a když se na obrazovce objeví něco takového, víte, že jste vyhrál," uvedl prezident společnosti Fluent Media Group Raul Mateu.


Prezident společnosti Resonant TV Gonzalo Cilley dodává: "Jsme velcí optimisté a věříme, že díky unikátnímu scénáři má tento seriál obrovský potenciál bez ohledu na místo, kde byl vyroben. Je to přesvědčivá show se zajímavými hrdiny, a právě to je zapotřebí, aby se seriál stal hitem v USA."
 

TN.cz
Reklama