Sinéad O'Connor zrušila turné. Léčí se z depresí

Irská zpěvačka Sinéad O'Connor zrušila své koncertní turné. Poradili jí to její psychiatr.

Sinéad (45), v poslední době znepokojila své příznivce sérií bizarních prohlášení. V prosinci oznámila rozchod s terapeutem Barrym Herridgem po pouhých šestnácti dnech manželství. Po lednovém pokusu o sebevraždu nastoupila na kliniku, kde se léčila z deprese. 

 

Lékaři u ní nakonec diagnostikovali bipolární poruchu, což je moderní název pro maniodepresivní psychózu. Kvůli své nemoci nyní zrušila turné.

 

Na své webové stránce podle listu Mirror napsala: "S nesmírnou lítostí musím oznámit, že jsem nucena pro letošek zrušit své turné. Je mi nedobře kvůli bipolární poruše. Jak víte, mezi prosincem a březnem jsem prodělala velmi vážné zhroucení, a můj lékař mi radil, abych na turné nejezdila.

 

Já jsem ale nechtěla nikoho zklamat, protože koncerty byly plánovány tak, aby doprovázely vydání alba. Tak jsem velmi hloupě ignorovala lékařské rady a ke své škodě se snažila být silnější, než doopravdy jsem. Upřímně se omlouvám za veškeré problémy, které tím mohou vzniknout."

 

Její album How About I Be Me (And You Be You) vyšlo v únoru. Nejbližší plánovaný - a teď zrušený - koncert se měl konat v americkém Milwaukee.

muf tn.cz / Korzo