Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

SOUKROMÉ PASTI se vrací na obrazovku TV Nova

Úspěšný cyklus příběhů ze života Soukromé pasti, který sklidil obrovské úspěchy i v zahraničí, se vrací v neděli 10. července 2011 ve 20 hodin na obrazovku televize Nova. Zahájí kontroverzním snímkem Ukradená spermie, s Klárou Issovou, Markem Danielem a Annou Polívkovou v hlavních rolích.

Původní cyklus příběhů ze života Soukromé pasti se znovu vrací na obrazovku televize Nova již tuto neděli, 10. července 2011, ve 20 hodin. Série filmů, v nichž se představí nejlepší čeští a slovenští herci, rozebírá zlomové životní situace, které dobře známe a do nichž se zpravidla dostáváme především vlastním přičiněním. Hrdinové jednotlivých příběhů jsou donuceni okolnostmi řešit životní dramata, jež rozhodně nejsou snazší, čím jsou obecně častější a známější. Musí hledat odpovědi na závažné otázky, protože jim prostě nic jiného nezbývá. Svými životními průšvihy a zoufalým hledáním východisek z bezvýchodných situací jsou divákům blízcí, protože leckdo z nás už někdy něco takového, nebo přinejmenším podobného prožil.


Film Ukradená spermie vypráví drama třicetileté embryoložky, která se snaží otěhotnět se svým přítelem, ale nedaří se. Vzhledem ke své profesi přistupuje k možnosti umělého oplodnění věcně, zatímco partner, na jehož straně je problém, se cítí čím dál poníženější. Navíc jeho touha po zplození vlastního potomka není zdaleka tak silná jako u partnerky, a tak řeší nepříjemnou situaci rozchodem. Žena se však nemůže se ztrátou naděje na dítě smířit, a tak se několik měsíců poté rozhodne použít embryo, které bylo zmraženo ještě před rozchodem. Její expartner se tak stane obětí novodobé formy „znásilnění“ – žena, se kterou už nechce žít, čeká jeho dítě, aniž se podílel na jeho početí.


Soukromé pasti sklízely úspěchy i v zahraničí. Mimo jiné se snímek Tatínkova holčička představil v září 2009 na 11. mezinárodním festivalu televizní tvorby ve francouzském La Rochelle. Drama režiséra Petra Slavíka, odvážně upozorňující na jeden z nejbolestnějších společenských problémů – sexuální zneužívání dětí, osobně představila ve Francii vedoucí projektu Tereza Kopáčová, která za něj rovněž převzala Cenu pro nejlepší snímek v sekci evropské televizní tvorby.
 

TN.cz