Soukromý skandál KRYŠTOFA HÁDKA: Svede svoji nadřízenou?

Osmý ročník METROpolitního léta hereckých osobností zahájí 19. června 2011 v Divadle Palace světová premiéra hry Patrika Hartla Soukromý skandál. Do hlavní role obsadil autor a režisér Patrik Hartl Kryštofa Hádka. V dalších rolích se objeví Eva Holubová, Maroš Kramár, Kristýna Fuitová Nováková a Alexander Hemala. Kostýmní výtvarnicí je Simona Rybáková.

Soukromý skandál s sebou přináší zcela aktuální téma. Jde o groteskní příběh o mladém manažerovi, který po uši v dluzích využije celosvětové pandemie upřímnosti a pokusí se kvůli penězům svést svou stárnoucí nadřízenou, aniž by si uměl představit, jak velký skandál tím způsobí.

 

Autor a režisér Patrik Hartl o hře říká: "Věděl jsem, že bych chtěl, aby hlavní roli hrál Kryštof Hádek. Toho mám rád jako člověka i jako herce. A čím je starší, tím je herecky zajímavější. A od začátku jsem taky chtěl, aby roli televizního hlasatele ideálně hrál Saša Hemala. Ostatní role jsem ale tentokrát obsazoval až po dokončení hry.“

 

Kryštof Hádek si o hlavním hrdinovi, mladém PR manažerovi myslí, že: "Patří k takovým lidem, kteří jdou za svojí kariérou s chladnou hlavou, využívají svých schopností k získávání vlivu, informací, peněz. Ta postava mě baví, protože kolem nás se takové věci dějou pořád.“

 

ČTĚTE TAKÉ:

DRSNÁ RVAČKA V ULICI! Světlana a Pavla si vjely do vlasů!

I v létě se bude na co dívat! NOVA připravila ADRENALINOVÝ PROGRAM

 

Kostýmy všem postavám, některým i několik převleků, navrhla textilní a kostýmní výtvarnice Simona Rybáková. Autorka je absolventkou Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze, ateliér textilního výtvarnictví. V oblasti divadla, filmu a televizní tvorby spolupracovala s nejvýznamnějšími českými režiséry a choreografy. Pro Studio DVA "oblékala“ např. hru Druhý břeh.

 

Patrik Hartl autor a režisér Soukromého skandálu vystudoval režii na pražské FAMU. Věnuje se střídavě filmové, televizní a divadelní práci. Ve Studiu DVA režíroval například inscenace Madame Melville, Absolvent, Klára a Bára nebo Půldruhé hodiny zpoždění.

 

Ve filmu debutoval divácky úspěšnou komedií Taková normální rodinka. Soukromý skandál je jeho třetí divadelní hrou. Jeho první dvě autorské komedie – Hovory o štěstí mezi čtyřma očima a Klára a Bára se staly divadelními hity.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

Tisková zpráva