Nový Menzelův film

Sukničkáři natáčeli v táborském divadle

Nově vznikající film režiséra Jiřího Menzela – Sukničkáři – už vystřídali spoustu různých míst. Naposledy natáčeli v Táboře v místním divadle.

Film Sukničkáři vypráví o světě opery, který je zbavený pozlátka, je v něm příběh o lásce, ale i z klamání z lásky k opeře a také o celoživotní vášni pro operní pěvkyně. Název filmu, který koprodukuje Televize Nova, je ale podle režiséra zavádějící.
 

"My jsme pořád nevěděli, jak to máme nazvat. A protože je tam několik pánů, kteří mají rádi holky, tak jsme řekli sukničkáři, ale není to o sukničkářích,“ vysvětluje režisér Jiří Menzel.
 

V hlavních rolích nového snímku se představí například Jan Hartl, Libuše Šafránková, anebo Martin Huba. Toho jsme zastihli v Táboře, kam se štáb přesunul do místního divadla. "Je to letitý vysloužilý operní zpěvák, který urobil v Americe velkou kariéru. Přichází pomoct kamarádovi režisérovi, který potřebuje jeho jméno,“ poodhaluje svoji roli herec Martin Huba.
 

"Vypadáme trošku všichni, jak šílenci. To se nedá nic dělat. Jsem zvyklej na ledacos, ale nejvíc mě štvou ty vlásenky,“ usmívá se herec Václav Kopta.
 


Režisér, který získal Oscara za film Ostře sledované vlaky, je poprvé za svou kariéru zároveň autorem námětu a scénáře. A na film se můžou těšit i v zahraničí. "Já už teď předběžně jednám s některými zahraničními zeměmi, konkrétně teď s Čínou,“ prozrazuje producentka Olga Menzelová.
 

První klapka padla už třicátého září. Teď se natáčení sukničkářů, jejichž koproducentem je naše televize, přehouplo do své druhé poloviny. Premiéra filmu je pak naplánovaná na první polovinu příštího roku.
 

hmr s přispěním Kateřiny Pichalové tn.cz / TV Nova