nový film

Sukničkáři se přesunuli do Mělníka

Donšajni
Zdroj: Copyright 2012 MediaPro Pictures, Martin Špelda
Suknickari z nataceni

Nový film Jiřího Menzela Sukničkáři je v polovině natáčení. Realizační tým nyní tráví týden v Mělníku.

V hlavních rolích nového snímku se představí Jan Hartl, Libuše Šafránková a Martin Huba, ale také skuteční operní zpěváci. Diváci se mohou dále těšit na Jiřinu Jiráskovou, Ivanu Chýlkovou a další známé tváře.

 

Nyní, přibližně v polovině natáčení, se štáb nové komedie Jiřího Menzela Sukničkáři přesunul do Mělníka. Právě toto město si režisér vybral pro umístění vilky, v níž bydlí hlavní představitel Vítek v podání Jana Hartla. Zalíbila se mu totiž secesní Wenzlova vila blízko hlavního náměstí postavená architektem Quidem Bělským v letech 1906-1907 pro JUDr. Aloise Balíka.

 

PSALI JSME:

 

Kde se natáčejí Sukničkáři? Nakoukněte do zákulisí

 

Hartlova postava, operní režisér Vítek má nekontrolovatelnou slabost pouze pro určitý typ žen - sopranistky. V jeho vilce se tak vystřídá řada dámských návštěv, útočiště zde však nalezne i slavný, ovšem stárnoucí zpěvák Jakub (Martin Huba).

 

 

ČTĚTE TAKÉ:

 

Šokující! Tyto hvězdy jsou vrstevníci!

Šinkorová se vrací na Novu! Jako týraná manželka!

 

Film Sukničkáři odhalí divákům svět opery zbavený pozlátka a přinese příběh o lásce, o zklamání z lásky k opeře a také o celoživotní vášni pro operní pěvkyně. To vše podané s nadsázkou a humorem typickým pro Menzelovy filmy. "Ptají se mě, jestli to bude komedie. Jak to krucinál mám vědět! Možná to bude smutný a možná zase takový, že to bude lidem k smíchu", komentuje s nadhledem a vtipem svůj film Jiří Menzel.

 

 

Režisér, který získal v roce 1968 Oscara za film Ostře sledované vlaky, je poprvé za svou kariéru zároveň autorem námětu a scénáře, na němž s ním spolupracovala Tereza Brdečková. Hlavní postavy operního režiséra Vítka, učitelky Markétky a světově uznávaného zpěváka Jakuba ztvární Jan Hartl, Libuše Šafránková a Martin Huba. Ve vedlejších rolích se objeví Jiřina Jirásková, Ivana Chýlková, Václav Kopta, mladé herečky Emma Smetana a Eva Josefíková a další.

 

 

V klíčových rolích také uvidíme skutečné sopranistky Lucii Juránkovou, Emilii Řezáčovou a Annu Klamo (roz. Janotovou), dirigenta Jana Mikuška, basistu Jana Hnyka a další.  V Mělníku tráví filmaři celý týden. Poté vyrazí do Tábora a Českého Krumlova. Dvouměsíční natáčení skončí na začátku září. Premiéra nového snímku je naplánována na první polovinu příštího roku. Novinky o Sukničkářích můžete sledovat na Facebooku www.facebook.com/suknickari

doma.cz/em