Televizní léto na Nově: na co se můžete těšit?

Na prázdninové měsíce TV Nova připravila reprízy Chalupářů a premiéru koprodukčního seriálu Tudorovci. Těšit se můžete třeba i na český film O rodičích a dětech.

Nejlepší zahraniční seriály v premiérovém uvedení, legendární český seriál Chalupáři, nestárnoucí česká filmová klasika i velké hollywoodské „bijáky“, divácky atraktivní dokumenty se šokující tematikou nebo hubnutí ve velké reality show. To vše a desítky dalších pořadů patří k letní programové nabídce všech kanálů NOVA.

 

Programové novinky se na televizních obrazovkách postupně představí během června. Předzvěstí prázdninového programu je už nyní na obrazovkách běžící šestá řada seriálu Námořní vyšetřovací služba a australský přírodopisný dokumentární seriál Veterinář z Bondi Beach. 21. srpna se na televizní obrazovky vrátí oblíbený seriál Chalupáři.

 

Zahraniční seriály

 

Nova zařadila do letního vysílacího schématu celou řadu premiér vynikajících zahraničních seriálů. S irsko-kanadsko-americkým seriálem Tudorovci se můžete vrátit do doby vlády Jindřicha VIII.

 

Další zahraniční seriály v létě na Nově: Odložené případy VII., Zapomenuti, Patty Hewes: Nebezpečná advokátka, Zákon a pořádek: Útvar pro zvláštní oběti IX, Krok za krokem VI a VII.


 

České a zahraniční premiérové filmy

 

Z české filmové produkce se můžeme těšit na komedii Vladimíra Michálka O rodičích a dětech s Josefem Somrem a Davidem Novotným v hlavních rolích otce a syna, kteří se jdou jednou za měsíc projít Prahou. Ze zahraničních televizních premiér se můžete těšit na historický válečný film Troja s Bradem Pittem, jako udatným Achillem, v hlavní roli.

 

Další premiérové filmy: Dokonalá bouře, Hon za svobodou, Lepší pozdě nežli později, Dračí války, Norbit, Kněz je poděs, Mezi řádky, Mimzy.

 

Reprízy filmů

 

Na diváky čekají o prázdninách také desítky repríz oblíbených domácích i zahraničních filmů, např. Na samotě u lesa, Marečku, podejte mi pero!.

 

Další filmové reprízy: Zítra to roztočíme, drahoušku...!, Jak utopit Dr. Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách, Jáchyme, hoď ho do stroje!, trilogie Slunce seno a..., Poslední plavky, Dědictví aneb Kurvahošigutntag, Spider-Man 1 a 2, Terminal, Záplava, Holky z lepší společnosti, Vdáš se, a basta!, Jen přes její mrtvolu nebo Protivný sprostý holky.


Šokující dokumenty

 

V divácky oblíbených dokumentech se šokující tematikou se potkáme se čtyřiatřicetiletou Američankou, z níž se stala Maximáma, protože ke svým šesti dětem ještě jako první na světě porodila osmerčata, jež všechna zůstala naživu.

 

Dále se seznámíme se s Lori, kterou zcela pohltil Gigantický nádor, a s rumunskými siamskými dvojčaty v příběhu Jedna hlava – dvě srdce. Poznáme rovněž tři muže, přezdívané lidské stromy, dozvíme se, proč je v Tanzánii 30x více albínů než v celé Americe, a nahlédneme do životů dalších lidí, postižených některou ze vzácných zdravotních poruch.


Letní program Nova Cinema

 

Filmový kanál Nova Cinema bude od 2. července přinášet aktuální každodenní zpravodajství Hvězdného reportéra Tomáše Krause z letošního MFF Karlovy Vary a po jeho skončení shrne nejzajímavější události festivalu ve speciálu pořadu. Soboty na tomto kanálu budou patřit českým filmům, mj. uvidíme volnou trilogii Ecce Homo Homolka, Hogo Fogo Homolka a Homolka a tobolka.

 

Výběr z letního programu Nova Cinema: Hru o jablko, Tři veteráni, Pan Tau, Kill Bill 1 & 2, Líbánky v Las Vegas, Velmi nebezpečné známosti, Americká krása, Stepfordské paničky Připraveny jsou také zajímavé seriály, např. Vražedná čísla, 24 hodin V, Zvláštní efekty, Ztraceni IV, Pobřežní hlídka.

 

Sport na Nově a Nova Sport

 

TV Nova přichystala na léto pro diváky čtyři přímé přenosy Velké ceny F1 a tři přímé přenosy Velké ceny Moto 2. Jedná se o premiérový ročník této kubatury a diváci v něm uvidí české jezdce Karla Abrahama a Lukáše Peška. Diváci se mohou těšit i na bílý sport, v červenci odvysílá TV Nova finále Wimbledonu.

 

Co bude na Nova sport: přímé přenosy GP2 series – přípravky na slavnou Formuli 1, v níž uvidíme českou motoristickou naději Josefa Krále. Odvysílá také 112 hodin přímých přenosů z tenisového turnaje Wimbledon a další dva turnaje série ATP World Tour Masters 1000 z Toronta a Cincinnati. Během léta divákům rovněž přinese pět závodů F1 a pět závodů Moto GP včetně srpnové Velké ceny Brna. Nova Sport nezapomíná ani na golfové příznivce, kteří se i letos mohou těšit na přímé přenosy z nejstaršího golfového turnaje, tradičního British Open.

 

MTV

 

Letní víkendy na MTV budou zaměřené tematicky. Jak víkendové hudební bloky, tak seriály se vždy ponesou v jednom duchu. Naladíme diváky na letní festivalovou atmosféru, přineseme víkendy, plné hip hopu, rocku nebo královen popu, na své si přijdou i milovníci extrémních sportů nebo teenageři a budeme také hledat talent.

 

Přineseme další premiérové seriály: reality show Real World: DC, která nahlíží do soukromí skupinky nových spolubydlících, jež právě přišli do hlavního města, docu-seriál Jessica Simpson: Krása bez hranic a seriál Dudesonovi v Americe!, což je Jackass po Finsku.

 

Každý pátek od 22:00 nabídneme koncerty známých světových kapel přímo v rámci pořadu MTV World Stage, který uvede například Green Day nebo Shakiru a Lady GaGa.

 

Internet

 

Na nova.cz na vás čeká dárek od tvůrců seriálu Ulice: výběr toho nejlepšího z 1. sezóny ve 45 dílech, speciální díly Stahováku, určené pouze pro web, nikdy neodvysílané díly pořadu Tele tele, sestřihy z nejlepších scén oblíbených seriálů a velká letní soutěž.

 

Ve znamení soutěží, mezi nimiž nebude chybět ani velká soutěž o nejlepší fotku z dovolené, bude také léto na tn.cz. Pravidelní čtenáři mohou vyhrát mj. špičkovou kosmetiku, elektroniku i vstupenky na různé akce.

 

Čtenářky doma.cz mohou celé léto hubnout ve velké reality show nebo soutěžit ve velké rodinné letní turistické soutěži. Velký letní turistický průvodce poradí, kam na výlety, a hvězdy televize Nova budou na doma.cz blogovat o svých dovolených.

tn.cz / TV Nova