Troškova Doktora od jezera hrochů doprovodí písnička. VIDEOKLIP

Nejnovější film Zdeňka Trošky, který se odehrává i v Africe, se pomalu blíží. Doprovodí ho i písnička.

V lehké komediální nadsázce sledujeme příběh slušného, hodného, ale do dnešního života se skoro nehodícího doktora Čeňka Dobeška. Byť svědomitým lékařem, neumí svého povolání či poslaní využít ke svému prospěchu jako jiní jeho kolegové.


Po boku hezké manželky Zuzany a úděsné tchyně Marie v bytě 2+1 ochotně vyhoví prosbám všech, kteří zazvoní u jejich bytu, žádající jeho služby.


Svou pokornou skromností a ochotou pobuřuje tchyni, která by ráda měla za zetě doktora s velkým D, tedy někoho, kdo je především uznávanou osobností, vydělávající velké peníze. Pro dceru si vždy přála dobrého muže, nejlépe zámožného a uznávaného.


Dobešek se svými problémy svěří kolegovi Karlu Pištělákovi, který mu zařídí práci v Africe. Přes veškeré útrapy se nakonec mladý lékař rozhodne odletět. V letadle se setká s krásnou letuškou Lenkou, která je mu velmi sympatická. Po příjezdu má Dobešek pocit, že jeho pobyt v Africe zvládne.


Doktor od Jezera hrochů je adaptace stejnojmenného bestselleru Miloslava Švandrlíka. Postavy jsou obsazeny herci zvučných jmen: tchyni hraje Eva Holubová. Jiří Langmajer hraje lékaře – sukničkáře Karla Pištěláka, který se na rozdíl od dobráka Dobeška umí otáčet; jeho manželkou Monikou Šumavskou je Adéla Gondíková.


Dobeškova maloměstská matka alias Jitka Smutná se děsí, že jí syna snědí kanibalové. Zuzana Slavíková hraje Makaróna - obětavou až lehce šílenou duši, která v Africe nezištně "rozdává zdraví a lidství". Miroslav Vladyka a Michal Novotný ztvární pacienty Žůru a Pimla, Sandra Pogodová sestru Veroniku a Edita Brychta primářku Homolovou. V jedné z rolí se jako host objeví Tereza Brodská.


Ústřední skladbu k filmu s názvem Doktor od Jezera hrochů složil Petr Kolář a Viktor Dyk. Film má premiéru 25. února, TV NOVA je koproducentem filmu.

TN.cz