Udělali z nás hlupáky, zuří fanoušci po koncertu Haberova Teamu

Paľo Habera
Zdroj: Mediafax
Paľo Habera naštval účastníky koncertu skupiny Team.

Fandové slovenské kapely Team mají pocit, že z nich jejich idol dělá hlupáky. Při koncertu v Košicích totiž Habera vyzýval na mikrofon publikum ke zpěvu, ale současně z reproduktorů zněl jeho zpěv.

Kapela Team používá při svých koncertech playback, rozčilují se jejich fanoušci. "Krásně všechny oškubal o prachy, které utratili za vstupenky. Natentovat mu do huby! Ještě štěstí, že je to poslední turné," cituje slovenský server cas.sk jednoho ze zklamaných účastníků koncertu.
 

Vstupenky přitom stály od 19 do 30 euro (v přepočtu přibližně od 475 do 750 korun).
 

Habera & Team Final tour 2012 - Prievidza

 

"Jsme tak trochu hrdí na to, že si myslíte, že zpíváme na playback. Ale není to pravda," brání se kapela na svých internetových stránkách. "Pro lidi, kteří se v tom tolik nevyznají - při práci ve studiu a při koncertech existuje takzvaná technika zdvojování. Například ve studiu Paľo či kapela víckrát na sebe nazpívají totéž, aby to znělo mohutněji. Když chceme, aby naše písně zněly tak, jak je znáte, pak i na koncertech některé vokály a zpěvy ´dublujeme´. Děláme to tak už deset let podle vzoru světových kapel, protože současná technika nám to konečně umožňuje," tvrdí se v prohlášení Teamu.
 

Podle kapely je to tak, že pokud Habera na pódiu zrovna nezpívá, ale komunikuje s lidmi, a přitom je stále slyšet jeho zpěv, ještě to neznamená, že by zpíval na playback.
 

"Kdyby náhodou onemocněl a nemohl zpívat, raději přesuneme koncerty," zdůrazňuje se v oficiálním stanovisku Teamu.
 

Kapela Tým vyjela na své poslední turné na začátku května. V druhé polovině měsíce se přesune i do České republiky.
 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

tn.cz / Korzo