Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 2.7. 2010 21:38

V Karlových Varech oficiálně začal 45. ročník mezinárodního filmového festivalu

Filmový festival v Karlových Varech
Zdroj: Mediafax
Filmový festival v Karlových Varech

Slavnostní zahajovací ceremoniál 45. Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary odstartoval v pátek večer krátce po 19. hodině.

 V hlavní soutěžní sekci se objeví 12 filmů, z toho dva české snímky - 3 sezóny v pekle a Kuky se vrací.

 

V soutěžích letošního festivalového ročníku bude uvedena pětice českých snímků. V hlavní soutěžní sekci se objeví celovečerní debut Tomáše Mašína 3 sezóny v pekle a novinka Jana Svěráka Kuky se vrací. V ostatních sekcích budou Českou republiku reprezentovat časosběrný dokument Heleny Třeštíkové Katka, debut režisérky Jitky Rudolfové Zoufalci a film režiséra Jaroslava Fuita Dvojka.

 

14

GALERIE: Filmový festival Karlovy Vary

Zdroj: Mediafax

Filmový festival v Karlových Varech

Hodnocení:

 

PSALI JSME:

Karlovarský filmový festival začíná. Zahájí ho snímek Crazy Heart

 

Mezi zahraničními snímky, které se v hlavní festivalové soutěži objeví, budou polský titul Matka Tereza od koček, film Daniela Burmana Bratr a sestra, francouzský film Sladké zlo, kanadské drama Truchlení pro Annu nebo snímek Moskytiéra, který bude reprezentovat Španělsko. O Křišťálový glóbus bude soutěžit také film Zůstane to mezi námi od Rajka Grliće, íránský snímek Jsou věci, které nevíš, ruský film Jiné nebe, čínský titul Diago a snímek Hitler v Hollywoodu od Frédérica Sojchera.

 

17

GALERIE: Slavní hosté karlovarského festivalu

Zdroj: Mediafax

Slavní hosté karlovarského festivalu

Hodnocení:

 

Svoji účast na karlovarském festivalu ohlásila také řada zahraničních hvězd. Cenu prezidenta festivalu převezme osobně londýnský rodák Jude Law, kterého si diváci mohou pamatovat například ze snímků Gattaca, Talentovaný pan Ripley, Nepřítel před branami, Návrat do Cold Mountain, Na dotek, Sherlock Holmes nebo Imaginárium Dr. Parnasse. Hostem na přehlídce bude i americký herec, hudebník, režisér a producent Adrian Grenier. Všestranně nadaný umělec je divákům znám hlavně jako herecká hvězda seriálu Vincentův svět.

 

PSALI JSME:

Do Varů přijedou hvězdy Cooper a Grenier

 

Slavnostního zahájení festivalu se účastní debutující americký režisér Scott Cooper, jehož dvěma Oscary ověnčený film Crazy Heart (volně přeloženo Bláznivé srdce) karlovarský filmový maraton zahajuje.

 

Karlovarský festival letos ocení legendu ruského filmu a divadla, herce, režiséra a producenta Nikitu Michalkova. Ten získá Křišťálový globus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii. Stejnou cenu také získá slovenský režisér Juraj Herz, který během své kariéry natočil více než 25 celovečerních filmů, z nichž mnohé získaly ocenění na prestižních filmových festivalech.

Mediafax
Reklama