Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 11.5. 2014 12:41
tomu neuvěříte

VIDEO: Eurovizi vyhrála VOUSATÁ ZPĚVAČKA Conchita Wurst!

Zdroj: TV Nova

Vítězem letošního ročníku televizní písňové soutěže Eurovize se v noci na dnešek v dánské Kodani stala Conchita Wurst, známá jako "vousatá dáma", kterou je rakouský travesti zpěvák Thomas Neuwirth.

Přenos finálového večera s 26 soutěžními písněmi sledovalo odhadem 180 milionů televizních diváků ve 45 zemích, napsala agentura Reuters.

 

Pro Rakousko je to první vítězství v Eurovizi od roku 1966 a celkově druhé vítězství v historii soutěže, která se koná každoročně od roku 1956. Podle tradice bude příští ročník pořádat země letošního vítěze, tedy Rakousko.

 

Bookmakeři podle serveru BBC předpokládali vítězství Švédska. Jako těsně druhou tipovali pětadvacetiletou Conchitu Wurst. Tato vousatá zpěvačka zpočátku vyvolávala nesouhlasné reakce v některých východoevropských státech, napsala agentura AFP. Veřejnost v 37 hlasujících zemích si ale podle AFP nakonec získala nejen svým výstředním vzezřením, ale i hudebním talentem.

 

Výsledek soutěže je i vítězstvím tolerance v Evropě, řekl rakouský ministr kultury Josef Ostermayer. "Je geniální, že chlapec může takto zpívat jako dívka," radovala se podle agentury AFP Rakušanka Karin Springerová, která sledovala finále ve Vídni.

 

 

"Co se týče mne, uskutečnil se mi sen," prohlásila Conchita Wurst později na tiskové konferenci. "Ale pokud jde o naši společnost, ukázalo mi to, že tu jsou lidé, kteří chtějí kráčet do budoucnosti a jít dál, víte, ne dělat kroky zpátky," řekla podle agentury Reuters také vítězka.

 

Loni Eurovizi vyhrála Dánka Emmelie de Forestová. Letos se tudíž finále konalo právě v Dánsku. Podmínkou účasti v soutěži je členství v Evropské vysílací unii (EBU). Každou členskou zemi může reprezentovat interpret s jednou soutěžní písní. Česká republika se v posledních letech soutěže neúčastní.

 

ČTĚTE TAKÉ.

Vousatá žena: Poslechněte si, jak zpívá tato hříčka přírody

To musíte vidět! Travestita Naděžda Krupská ukázala rozkrok

tn.cz / ČTK
Reklama