Zavzpomínejte na Josefa Škvoreckého. Podívejte se na jeho filmy

Tankový prapor
Zdroj: TV Nova
Tankový prapor

Připomeňte si filmy Josefa Škvoreckého. V pátek večer odvysílá TV Nova Tankový prapor. Tento film i další také najdete na webu voyo.cz. Kromě Tankového praporu se můžete těšit na Farářův konec a Zločin v šantánu.

K uctění památky Josefa Škvoreckého najdete na videoserveru voyo.cz tři filmy tohoto autora. Konkrétně jde o tyto filmy:

 

Tankový prapor: 

Hrdinou neradostného i když převážně humorného pohledu na vojenský život v roce 1953 je rotný Dany Smiřický (s autobiografickými rysy J. Škvoreckého), potýkající se společně se svými kamarády s tupostí a "buzerací" důstojnického sboru. Popisuje Danyho milostnou avantýru s manželkou jednoho z důstojníků, Janinkou Pinkasovou, jeho vzpomínky na nepřístupnou pražskou dívku Lizetku, a především to, jak s přehledem vzdoruje důstojnické blbosti, útočící ze všech stran.

 

 

Film najdete TADY

 

Tankový prapor také TV Nova mimořádně odvysílá v pátek 6. ledna v hlavním vysílacím čase.

 

Zločin v šantánu:

V kabaretu Tartaros došlo ke krádeži perlového náhrdelníku a následné vraždě. To vše by mohlo zkompromitovat ministra, který je ctitelem zpěvačky Clary. Je třeba co nejrychleji najít skutečné pachatele..

 


Na film se můžete podívat TADY


Farářův konec:

V jedné malé horské vsi neměli faráře. Děda, bába a mladičká matka s nemocným dítětem v náručí se proto vypravili dolů do města, aby tam dítě nechali pokřtít. V cakristii kostela našli kaplana. Téměř násilím ho museli přesvědčit, aby provedl požadované úkoly. A stal se zázrak - dítěti se se ulevilo. Radost a vděčnost vesničanů neznala mezí. Dokonce zazněla i nabídka, aby s nimi kněz odešel do hor, kde je ho víc potřeba. Kdo by tehdy tušil, že jde o pouhého kostelníka, který si převlečen do kněžského roucha zkoušel žehnací gesta…

 

 

Jak příběh skončí se můžete podívat TADY

TN.cz