Zemřel “MCA“ Adam Yauch, člen kultovního tria Beastie Boys

Beastie Boys
Zdroj: EMI
Beastie Boys vznikli v roce 1979. Vystupovali ve složení zpěvák a bubeník Michael Diamond, zpěvák a kytarista Adam Horovitz a Adam Yauch.

Adam Yauch, zakládající člen americké hiphopové skupiny Beastie Boys, zemřel v pátek ve věku 47 let. Yauch skonal tři roky poté, co mu lékaři diagnostikovali rakovinu slinné žlázy, informuje agentura AFP.

Zpěvák a baskytarista Adam Nathaniel Yauch, známý jako "MCA", oznámil fanouškům svou nemoc v červenci 2009. Beastie Boys kvůli tomu odřekli koncerty a stáhli se z hudební scény. Yauch pak podstoupil chirurgický zákrok.

 

Tehdy čtyřiačtyřicetiletý Yauch na videonahrávce zveřejněné na internetu vysvětlil, že rakovina je "ve většině případů léčitelná". V jeho případě je tumor v krku, ale nemá vliv na jeho hlasivky.
Společnost EMI, pod jejímiž křídly The Beastie Boys svou hudbu vydávají, tehdy oznámila, že vydání nového alba Hot Sauce Committee Part One, které mělo vyjít 15. září 2009, bylo odloženo. Album s tímto názvem nakonec vůbec nevyšlo – skupina ale v roce 2011 vydala Hot Sauce Committee Part Two.

 

Beastie Boys vznikli v roce 1979. Vystupovali ve složení zpěvák a bubeník Michael Diamond, zpěvák a kytarista Adam Horovitz a Adam Yauch. Na svém kontě mají osm studiových alb včetně Licensed to Ill (1986), Paul's Boutique (1989), Check Your Head (1992), Hello Nasty (1998) nebo The Mix-Up (2007).

 

Skupina vyhrála několik cen Grammy, prodala na 40 milionů alb a v dubnu letošního roku byla uvedena do rock'n'rollové síně slávy.
 

Mediafax