Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 19.6. 2010 15:52

Zemřel režisér snímku Dobrodružství Poseidonu Ronald Neame

Ronald Neame
Zdroj: oficiální zdroj
Ronald Neame

Britský filmový režisér Ronald Neame, který natočil mimo jiné snímek Dobrodružství Poseidonu, zemřel ve středu ve věku 99 let. Informoval o tom v sobotu internerový magazín Hollywood Reporter.

Uznávaný režisér svou kariéru začal v roce 1929 jako pomocník Alfreda Hitchcocka při natáčení snímku Její zpověď.

 

PODÍVEJTE NA TRAILER K SLAVNÉMU FILMU DOBRODRUŽSTVÍ POSEIDONU:

 

Na konci 30. let společně s režisérem Davidem Leanem a Anthony Havelock-Allanem založil společnost Cineguild. S Leanem spolupracoval jako kameraman u jeho snímků Ten požehnaný rod, Rozmarný duch, Velké naděje nebo Oliver Twist.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Zemřel režisér Večerníčka, Maxipsa Fíka i Boba a Bobka

 

Poté, co si vyzkoušel práci producenta, se začal věnovat samotné režii. Jeho prvním snímkem bylo drama Jde o můj život. Výraznější úspěchy začal sklízet od 50. let. Natočil, například snímky Milionová bankovka, Gambit, Nejlepší léta slečny Jean Brodieové, Dobrodružství Poseidonu, Krycí název Oděsa. Po dramatech přesedlal na komedie, mezi jeho nejznámější patří Nebe, peklo, ráj, První říjnové pondělí nebo Zázračný lékař.

 

Dobrodružství Poseidonu
Zdroj: Oficiální zdroj Dobrodružství Poseidonu

 

Za svou tvorbu byl několikrát nominovaný na Oscara, Zlatou palmu a v roce 1996 získal od britské královny Řád Britského impéria. Téhož roku obržel Cenu BAFTA za jeho celoživotní dílo.

Mediafax
Reklama