Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 17.5. 2012 19:24
Hudební svět v slzách

Zemřela legenda disco Donna Summer (†63)

Zemřela ikona diska Donna Summerová

Svět přišel o disko ikonu 70. let. Zpěvačka Donna Summer (†63) dnes prohrála svůj boj s rakovinou.

Po Whitney Houston zemřela letos další pěvecká legenda. Zatímco u Whitney hráli velkou roli drogy, zpěvačka Donna Summer podlehla zákeřné rakovině.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Za smrt Whitney Houston možná mohly drogy

 

Webový portál zaměřený na celebrity TMZ uvedl, že disco diva skonala na Floridě. "Dnes časně ráno jsme ztratili Donna Summerovou Sudanovou, ženu mnoha talentů, z nichž největší byla její víra," uvedla rodina v prohlášení.
 

"Truchlíme a zároveň v klidu oslavujeme její mimořádný život a její pokračující odkaz. Slova nemohou vyjádřit, jak si v těchto citlivých chvílích vážíme vašich modliteb a lásky pro naši rodinu," dodali pozůstalí po Summerové.
 

 

Server TMZ uvedl, že Summerová zemřela na rakovinu plic. TMZ také citoval nejmenované zdroje, podle nichž si zpěvačka myslela, že ji dostala po útocích 11. září 2001 v New Yorku, kdy se nadýchala toxických částic.
 

Donna Summerová je umělecké jméno – zpěvačka se 31. prosince 1948 na předměstí Bostonu v Massachusetts narodila jako LaDonna Adrian Gainesová. Byla jedním ze sedmi dětí silně věřících křesťanských rodičů.
 

Zpívat začala v kostele. Jako dospívající dívka založila několik hudebních uskupení, které imitovaly dívčí skupiny nahrávací společnosti Motown, jako byly The Supremes nebo Martha and the Vandellas. V 60. letech ji ovlivnila slavná Janis Joplinová.
 

Donna Summerová se proslavila v 70. letech, kdy ji do hvězdných výšin vystřelily písně jako Hot Stuff, I Feel Love, Love to Love you Baby nebo Bad Girls. V 80. letech zazářila hitem She Works Hard for the Money.
 

Pětkrát získala cenu Grammy. Byla první umělkyní, která měla tři po sobě jdoucí dvojalba na první příčce americké hitparády. Čtyři její singly se na vrchol americké hitparády dostaly během třinácti měsíců.
 

V roce 1980 se vdala za zpěváka Bruce Sudana. Měli spolu dvě dcery.

 


 

tn.cz / mediafax / kos
Reklama