Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Berlusconi chce znovu na výsluní! Zkouší to zamilovanou písní!

Silvio Berlusconi se vrací na scénu. Vychází CD se sladkobolnými písněmi, ke kterým napsal texty, informuje v úterý televize CNN.

Umělecký počin bývalého premiéra a druhého nejbohatšího Itala se objevil na trhu pod názvem Il vero amore (Opravdová láska).

 

Berlusconi známý svou zálibou ve zpěvu na albu nezpívá. Zato otextoval všech jedenáct písní.

 

Složil je a nahrál kytarista Marian Apicelli, Berlusconoho dlouholetý přítel.

 

Všechny písně jsou o lásce, žádná z nich není politická. Vesměs jsou v neapolském stylu, jen občas se v nich objevují náznaky samby a jiných latinskoamerických rytmů.

 

"Hudba je láska a Silvio je vášnivým mužem," řekl při představení alba Apicelli.

 

"Myslím, že s těmi zkušenostmi, které má, je schopen napsat dobré milostné písně," cituje agentura AP Marii Merilliovou, která v úterý postávala před obchodem s hudebninami v Římě, kde CD začali prodávat.

 

Žena narážela na Berlusconiho pověst sukničkáře, která ho neopustila ani v pětasedmdesáti.

 

Berlusconi se v mládí živil mimo jiné jako zpěvák na výletní lodi. Poté začal podnikat. Stal se z něj miliardář, vlastník mediálního impéria. V devadesátých letech jako vlastník a prezident klubu AC Milán založil stranu s fotbalovým názvem Forza Italia. Dostal se s ní do parlamentu a do vlády.

 

Itálii vládl deset let, nejdéle ze všech poválečných premiérů. Odstoupil minulý týden, kdy jeho koaliční kabinet ztratil většinu ve sněmovně.

tn.cz / Mediafax