Bubeník Pete Best zahrál v Praze největší hity od Beatles

První bubeník Beatles Pete Best roztančil ve středu České muzeum hudby na pražské Malé Straně. Vystoupil v rámci výstavy Beatlemánie, která probíhá až do ledna.

Sedmdesátiletý muzikant, který stál u zrodu legendární skupiny Beatles, v Praze ukázal, že hity jako je Twist and Shout stále dokáží roztančit davy fanoušků.

 

GALERIE: Pete Best vystoupeni

1
/
14
Zdroj: Jindřich Kodíček
Pete Best s kapelou - 11

 

POSLECHNĚTE SI ROZHOVOR S PETEM BESTEM:

 

 

Koncert se odehrál v netradičním prostředí Českého muzea hudby, které dodávalo celé akci atmosféru liverpoolského klubu.

 

"Dlouho očekávaný koncert Pete Besta je historickou událostí, která podtrhuje význam výstavy," uvedl generální ředitel Národního muzea Michal Lukeš.

 

V Praze zahrál hudebník se svou kapelou Pete Best Band, kde hraje i jeho bratr Roag.

 

 

"Věřím, že koncert Pete Besta a celá výstava Beatlemanie naladí příznivce dobré hudby na správnou vlnu a o prázdninách se vydají do Liverpoolu za kořeny slavné čtyřky," řekl Jan Herget, zástupce VisitBritain v České republice.

 

Muzikant Pete Best byl členem The Beatles od založení v roce 1960 do roku 1962, kdy jej vystřídal Ringo Starr a vznikla tak klasická sestava liveropoolské formace.

 

 

 

Výstava Beatlemánie přibližuje kapelu od prvopočátků přes období největší slávy až po její rozpad a další osudy jednotlivých členů.

 

PODÍVEJTE SE NA VYSTOUPENÍ PETE BEST BAND:

 

 

"Zvláštní část výstavy je věnována kulturním fenoménům 60. let 20. století, které Beatles svou tvorbou a postoji přímo či nepřímo ovlivňovali, nevyhýbá se ani negativním či kontroverzním tématům. Druhá linka sleduje život mládeže v tehdejším Československu," uvedla za pořadatele výstavy Radka Schusterová z Národního muzea.

 

 

Pete Best se po příjezdu do Prahy zastavil u Lennonovy zdi na pražské Kampě, kde zapálil svíčku a napsal pro tragicky zesnulého spoluhráče osobní vzkaz.

tn.cz / Mediafax