Daniel Hůlka oslavil tisíc proměn v Draculu

Zpěvák Daniel Hůlka se v neděli už potisící převtělil do role Draculy ve stejnojmenném muzikálu Krala Svobody.

Hůlkovi spolupracovníci připravili pro zpěváka speciální překvapení. Důvodem k oslavám bylo Hůlkovo jubilejní ztvárnění titulní role v populárním muzikálu.

Co si pro Daniela Hůlku k jeho nedělnímu jubileu připravili, ale nechtěli kolegové předem prozradit. Populární zpěvák nakonec dostal dort a speciální přívěšek, na kterém je vyrytý jeho oblličej a půlměsíc jako symbol muzikálu Dracula.

Jak se cítil jubilant?

"Je to skvělý pocit. Začátky byly samozřejmě těžké, protože jsem neměl náhradníka a hrál jsem někdy i devět představení za týden, ale teď už vím, že to stálo za tu dřinu," řekl vyčerpaný Hůlka po představení. Podle něj je snem každého muzikálového herce zahrát si roli jako je Dracula.

Daniel Hůlka zazářil v muzikálu Dracula už při jeho premiéře, která se konala v roce 1995. Stál tedy u úplného zrodu tohoto muzikálového fenoménu a svou roli hraběte Draculy si zopakoval také v letošní obnovené premiéře. Hůlka v roli vampýra alternuje s Josefem Vojtkem a Mariánem Vojtkem.

Režie představení se ujal Jozef Bednárik, který Draculu režíroval už v minulosti. Hudební stránku měl na starosti tragicky zesnulý hudební skladatel Karel Svoboda.

V současné době září v titulní roli vedle Daniela Hůlky zpěvačka Monika Absolonová jako Lorraine. V představení můžete vidět i Kamilu Nývltovou, Jiřího Langmajera, Leonu Machálkovou, Radku Fišarovou či Šárku Vaňkovou.

gib tn.cz / Mediafax