Kabáti začali v kulturáku v Kladně cvičit na megakoncert

Skupina Kabát začala v úterý nacvičovat v Kladně na jediný koncert roku 2009. Podívejte se jako první, jak si kluci spolu "zahráli“.

Megakoncert skupina naplánovala na 12. září v Praze na Vypichu. Kabáti zahrají hity ze všech desek z celé svojí dosavadní kariéry. Letos to bude jediné takhle velké vystoupení populární skupiny.

 

"Budeme se probírat všemi písničkami, které jsme zatím nahráli, takže to bude taková pitva na Bílé Hoře. Zahrajeme dvě až tři věci z každé desky, kterou jsme vydali,“ svěřili se členové kapely.


Proč třídenní nacvičování v Kladně?


Skupina Kabát je za tu dlouhou dobu už sehraná, vždyť letos oslavila 20 let své existence. Důvod, proč si na tři dny členové skupiny pronajali kladenský kulturní dům, je prostý – speciálně odlitá sluchátka pro odposlechy do uší. A přestože zkoušky jsou před veřejností utajené, kamera tn.cz byla u toho. Vy se jako první můžete podívat, jak nácvik na jediný letošní koncert vypadá.


A co bude na samotném koncertě?

 

"Pódium bude tak veliké, že reproduktory pro vlastní odposlech ho nestačí pokrýt, tak bude muset mít každý člen kapely navíc sluchátka. Ta jsme si nechali speciálně vyrobit až v Německu podle odlitku našich uší,“ prozradil lídr Kabátů Pepa Vojtek.

 

Vojtek navíc prozradil, že s těmito pomůckami budou hrát teprve podruhé za celou kariéru.

 

"Musíme to všechno nacvičit nyní, protože máme jen jeden koncert, takže na nějaké pozdější dolaďování nebude čas," přiznávají členové kapely.


A co další deska?


Skupina Kabát nedávno převzala pátou platinovou desku za prodej alba Corrida a šestou platinovou desku za stejnojmenné DVD. Kabátům to však zřejmě nestačí a chystají další desku, která by měla vyjít ještě letos.
 

"Nejdřív však musíme pořádně nazkoušet na koncert," doplňují.

Martin Hlavács TN.cz