FOTO: TAKHLE se pařilo na Open Air Festivalu v Panenském Týnci!

Open Air Festival - 8
Zdroj: TN.cz
Skupina Good Charlotte byla hlavním lákadlem sobotního dne

Druhý ročník hudebního festivalu v Panenském Týnci, který se konal od 11. do 13. srpna, přilákal 24 tisíc návštěvníků. Na Open Air festivalu se vystřídalo několik desítek kapel, jako hlavní hvězdy vystoupily skupiny Chemical Brothers a Good Charlotte.

Festival navštívilo o několik tisíc lidí více než v loňském roce. Soupeřit s masovými festivaly ale pořadatelé OAFu nechtějí. "Nemáme ambice typu prolomení hranice 30 tisíc lidí - chceme růst do kvality, ne do kvantity, protože na velikosti mnohdy nezáleží," řekla manažerka festivalu Marie Marková.

 

GALERIE: návštěvníci Open Air Festivalu

1
/
8
Zdroj: Mediafax
Open Air festival - 1

 

"Festival roste především pro vás a s vámi," shrnul za zhruba tisícovku lidí pracujících v zákulisí promotér festivalu Michal Lukeš.

 

Organizátoři oproti loňskému roku zvýšili kapacitu sociálních zařízení i míst k sezení u stánků. Vysoké návštěvnosti nahrálo i velmi příznivé počasí.

 

Chemical Brothers a Good Charlotte přilákali přes 20 tisíc fanoušků

 

Hlavním tahákem pátečního večera bylo britské duo Chemical Brothers. Na hvězdy elektronické hudby se přišlo podívat přes 21 tisíc lidí.

 

 

Jejich hudební vystoupení doprovodila i originální světelná a laserová show. "Chemici" zahrnuli do svých požadavků na organizátory i speciální pódium vybavené špičkovou technologií K1, kterou používají i slavní U2.

 

 

Mezi speciální požadavky kapely patřilo i to, že si v šatně přáli mít k dispozici hračky. "Chemical Brothers jsou velmi hraví," prozradila Milena Palečková, dramaturgyně festivalu.

 

 

V sobotu se před českými fanoušky představila americká pop punková kapela Good Charlotte, která v podvečer přivítala novináře na tiskové konferenci bez frontmana Joela Maddena, který se necítil dobře.

 

 

 

 

Good Charlotte představili kromě svých nejznámějších hitů i novinky z poslední desky Cardiology.

 

 

Kromě Good Charlotte a Chemical Brothers na festivalu vystoupily i další hvězdy české i zahraniční hudební scény. Leftfield, Goose, Interpol, Sunflower Caravan, Mig 21, Chinaski, Tata Boys, No Name, Kryštof, 100 °C a další

 

 

Pořadatelé přislíbili, že příští ročník Open Air Festivalu bude ještě lepší a pro návštěvníky příjemnější. Své postřehy a připomínky mohou posílat na Facebookový profil festivalu.

TN.cz