CENY MTV ovládla Beyoncé, U2 v Berlíně zahráli zadarmo

Americká zpěvačka Beyoncé Knowles proměnila tři nominace na ceny MTV. Na oslavu 20. výročí pádu berlínské zdi zahráli U2 zadarmo.

Hned dva hudební zážitky zažila ve čtvrtek večer německá metropole Berlín. U Braniborské brány zahrála legendární kapela U2 a světová hudební televize tam předala své ocenění pro nejlepší - MTV Europe Music Awards.

 


U2 koncert věnovali Berlínu k 20. výročí pádu berlínské zdi. Opravdovou lahůdkou bylo deset tisíc bezplatných vstupenek. Fanoušci se o ně "prali" tři hodiny.

 


Organizátoři ale očekávali daleko větší účast . V nedaleké O2 World Aréně vystoupili interpreti podobně velkého kalibru. K vidění byla Beyoncé, Shakira, Green Day a Tokio Hotel. Předávaly se tam ceny MTV.

 

 

Beyoncé si odnesla tři ceny


Americká zpěvačka získala tři ceny ze čtyř nominací. Beyoncé si odnesla cenu pro nejlepší zpěvačku, za nejlepší skladbu a cenu za nejlepší videoklip.


Skladbu Halo složil Ryan Tedder a Evan Bogart pro zpěvaččino třetí skupinové album I Am... Sasha Fierce. Nejlepším videoklipem byl jmenován single Ladies.
 


Beyoncé letos v dubnu vystoupila v pražské O2 Aréně. Na sestřih z jejího koncertu se můžete podívat TADY.

Hlavní cenu v mužské kategorii získal americký rapper Eminem, který je jedním z mála bílých rapperů, kterým se podařilo v tomto stylu prorazit.


Eminem uspěl v konkurenci Jay-Z, Kanye Westa se zpěváky Mikou a Robbiem.

 

Cenu pro nejlepší kapelu si odnesla domácí teenagerovská skupina Tokio Hotel. Porazila rockery Kings of Leon i Green Day, hip-hopovou sestavu Black Eyed Peas a popové sourozenecké trio Jonas Brothers.


Objevem roku se stala favorizovaná Newyorčanka Lady GaGa.

 

 U2 byli nominováni ve dvou kategoriích 16. ročníku MTV Europe Music Awards. Byli nominováni v kategorii nejlepší živé vystoupení a nejlepší rockový interpret. Nakonec si odnesli jen jednu cenu, a to za nejlepší živé vystoupení.

 


Legendární Irové letos zaznamenali comeback s albem No Line on the Horizon.

 

Fanoušci mohli o svých favoritech hlasovat ve 13 kategorích. Nejvíce nominací dostali Kings of Leon a Lady Gaga.


Na české vysílání televize MTV se můžete těšit už od 29. listopadu. Na stránky se podívejte zde.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

mak, muf tn.cz / Mediafax