Jacksonovy nezveřejněné nahrávky vlastní jeho sestra

LaToya Jacksonová údajně neoprávněně disponuje hard disky s dosud nezveřejněnými skladbami zesnulého bratra.

Zpěvákova sestra podle magazínu Rolling Stone po smrti Michaela Jacksona zabavila zaznamenané nahrávky, které nahrál společně s rappery Ne-Yoem, Akonem a Will.I.Amem.


Podle bývalého zpěvákova manažera Franka DiLea však není vyřešeno spoluvlastnictví autorských práv k dosud nezveřejněným písním. Jacksonova rodina je tak zabavila neoprávněně.


Zpěvákův spolupracovník Will.I.Am již dříve uvedl, že společnou hudební tvorbu nikdy sám nezálohoval. Další dva interpreti se k podílu na Jacksonově hudebním odkazu prozatím nevyjádřili.


Frank DiLeo dále připustil, že hard disky mohou obsahovat až 100 skladeb, které nebyly nikdy zveřejněny. Kolekce by vedle nových nahrávek měla zahrnovat také nepublikované písně, které Michael Jackson vytvořil v období 80. let. To byl na vrcholu své kariéry.


Michael Jackson zemřel 25. června v losangeleské nemocnici ve věku 50 let. Jeho smrt vzbudila řadu spekulací, které mohou vyvrátit či potvrdit toxikologické testy, jejichž výsledky nebyly dosud zveřejněny.


Zpěvák za své kariéry prodal více než 750 milionů hudebních nosičů, za něž získal 13 cen Grammy. Zájem o jeho tvorbu vzrostl i po jeho smrti, kdy fanoušci jen v USA zakoupili čtyři miliony Jacksonových alb.

 

tn.cz / Mediafax