Kapela Sto zvířat vyrazí na podzimní koncertní turné

O2 Sázava fest. Sto zvířat.
Zdroj: Nova.cz, Jindřich Kodíček
Sto zvířat na loňském Sázavafestu

Pražská ska formace Sto zvířat zahájí na konci září koncertní turné, v jehož rámci navštíví 20 českých měst.

Podzimní turné Sto zvířat se ponese v duchu nejnovější desky Postelový scény, kterou kapela Sto zvířat vydala letos v březnu. Skladby z hudební novinky si mohli fanoušci poslechnout již na 20 zastávkách jarní části Postelovýho turné.


Sestava Sto zvířat ovšem z koncertních pódií nezmizela ani v letních měsících, kdy vystupovala na řadě hudebních festivalů včetně Sázavafestu, Mighty Sounds nebo Rock for People.


Podzimní série koncertů odstartuje 26. září v Děčíně. V říjnu formace zavítá do Pardubic, Jablonce nad Nisou, Brna, Litomyšle i Prahy. Následující měsíc se jí dočkají fanoušci v Jaroměři, Chrudimi, Havlíčkově Brodě či Plzni. Na počátku prosince se Sto zvířat vrátí do Prahy a turné před Vánocemi uzavře v Jindřichově Hradci. Během koncertování bude kapela pracovat na novém albu, které plánuje vydat v příštím roce u příležitosti svých 20. narozenin.


Kapela Sto zvířat se na domácí hudební scéně pohybuje od roku 1990. Současnou sestavu skupiny tvoří zpěvačka Jana Jelínková, zpěvák a perkusionista Jan Kalina, saxofonisté Tomáš Belko a Jiří Hanzlík, kytarista Jan Šobr, baskytarista Wilco Versteeg, klávesista Petr Hostinský, trombonista Martin Líska, bubeník Miki Nop a trumpetista Pavel Herzog.

tn.cz / Mediafax