MADONNA už za dva dny vystoupí v Praze. Přípravy vrcholí

Na pražském Chodově vrcholí přípravy na čtvrteční koncert královny popu Madonny. Rostou tu gigantické pódium a dlouhé tribuny.

Desítky bezpečnostních pracovníků už jsou v pohotovosti kvůli blížícímu se koncertu Madonny.

 

Obrovské pódium, které přivezlo 16 kamionů, je vysoké 24 metrů a váží zhruba 120 tun. Na jeho dostavbě už několikátý den pracují stovky lidí.

 

Přísná bezpečnostní opatření

 

Čtvrteční koncert Madonny budou doprovázet přísná bezpečnostní opatření, dohlížet na něj budou všechny bezpečnostní složky a 600 až 700 lidí z ochranky. Na velký nápor lidí je připravena i dopravní policie a dopravní podnik hlavního města.

 

"Na bezpečnost v okolí koncertu a při samotném dění bude dohlížet celkem 80 policistů a 130 strážníků městské policie. Některé ulice policie zcela uzavře a do některých budou moci vjíždět pouze místní obyvatelé," řekla mluvčí pražské policie Eva Miklíková.

Zákazy vjezdu do některých ulic začnou platit už od 9 hodin ráno a potrvají do půlnoci, větší komunikace policie uzavře v poledne. Hlavním důvodem je, aby lidé neparkovali na přilehlých parkovištích na sídlištích, místní by pak neměli kde parkovat.

 

Kudy se na koncert dostanete?

 

K areálu se lidé dostanou po dvou přístupových cestách od stanic metra Chodov a Opatov, záleží na tom, jaké mají lístky. Ty, které jsou označeny jako gold a silver, platí z Chodova a lístky označené jako stání platí z Opatova. Podle pořadatelů nebude možné projít z opačných stran. Ze stanice metra Chodov po ulici Roztylská bude levá strana vozovky ve dvou jízdních pruzích uzavřena a určena pro chodce, ve dvou zbylých pruzích pojedou obousměrně auta.

V Chilské ulici bude ve směru od stanice metra Opatov uzavřena pravá strana vozovky, která bude určena pro chodce, auta pojedou levou stranou vozovky v obou směrech. V těchto místech bude omezen vjezd a výjezd ze sídliště Jižní Město. Výhodnější bude cestovat městskou hromadnou dopravou, kde bude jako celodenní jízdenka platit vstupenka na koncert.

 

"Jsme na nápor lidí připraveni, po skončení koncertu bude metro jezdit v intervalech jako při denní špičce. Na Opatově nastoupí lidé do metra a tato souprava stanicí Chodov pouze projede a pro cestující, kteří budou na Chodově, přistaví dopravní podnik soupravu prázdnou a naopak. Pokud bude třeba, prodloužíme provoz metra v obou stanicích," vysvětlil ředitel oddělení řízení provozu Jan Cibulka.

 

Celý val na Chodově je obehnán mobilním plotem, aby se lidé nedostali do míst, která nejsou určena pro koncert.

"Zajištěno je dostatečné množství stánků s občerstvením a toalety," ujistil Robert Porkert, zástupce pořádající firmy Live Nation Czech Republic.

 

Přiletí soukromým letadlem

 

Madonna přiletí do České republiky na Letiště Praha-Ruzyně soukromým letadlem. Z letiště by jí do hotelu měla převézt limuzína. "Dle standardního ceníku, který je platný pro všechny zájemce v oblasti privátního letectví (General Aviation) bez rozdílu, vjezd na plochu a odvoz cestujících (maximálně deset osob a dvě vozidla) vlastním vozem je zpoplatněn částkou 20 tisíc korun," uvedla mluvčí letiště Eva Krejčí.

 

Zpěvačka v Praze vystoupí v rámci svého koncertního turné Sticky & Sweet, se kterým navštívila Českou republiku v září roku 2006, kdy vystoupila na dvou zcela vyprodaných koncertech v pražské O2 Aréně. Padesátiletá zpěvačka, která srší neuvěřitelnou energií, na něj zkoušela neuvěřitelných 653 hodin.

V přírodním amfiteátru Chodov se kvůli koncertu pracuje už od začátku srpna. Samotné jeviště se staví od 8. srpna a bude připravené až v den Madonnina koncertu. Do Prahy přijel konvoj čítající téměř 80 vozů, který přivezl technické zázemí, aparaturu, produkci či zpěvaččiny kostýmy.
 

 

gib tn.cz / Mediafax