Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

MORCHEEBA V PRAZE! Zpěvačka představí novou desku...

Zdroj: YouTube.com

Britská hudební skupina Morcheeba v čele se zpěvačkou Skye Edwardsovou vystoupí 7. října od 20 hodin v pražském KC Vltavská. Agenturu Mediafax o tom ve středu informoval Michal Rejzek z pořádající společnosti.

Návštěvníci koncertu se mohou především těšit na skladby z nejnovější desky Blood Like Lemonade. "Morcheeba se vždycky snažila natočit album, které ještě nemáme ve své sbírce desek," uvedl Ross Godfrey, multiinstrumentalista a kytarista tria. Album Blood Like Lemonade vyšlo v loňském roce a ihned se umístilo na 10. příčce US hitparády.

 

Vstupenky na koncert budou v předprodejích v sítích Ticketsforpeople, Ticketpro, Ticketstream a Ticketportal za 800 korun.

 

Morcheeba vznikla v roce 1995 v Londýně. Jádrem kapely jsou bratři Paul a Ross Godfreyovi, naživo vystupují s kapelou, kterou v současné době tvoří opět Skye Edwardsová (zpěv), Bradley Burgess (basová kytara, zpěv), Andy Nunn (klávesy) a Andy Robertson (bicí).

 

Po odchodu Skye zaujala post zpěvačky Daisy Marteyová, která s Morcheebou nahrála desku The Antidote. Krátce nato, v lednu 2006, byla z kapely vyhozena. Na dalším studiovém albu Dive Deep se proto objevuje velké množství hostujících vokalistů. Na jaře roku 2010 se Skye Edwardsová do kapely vrátila.

tn.cz / Mediafax