Petra Muka zřejmě pohřbí v Českém Krumlově

Petr Muk
Zdroj: Korzo
S Petrem Mukem se bude moci rozloučit pouze úzký rodinný kruh.

Pohřeb Petra Muka v úzkém kruhu rodinném bude zřejmě v Českém Krumlově.

Veřejné rozloučení se zpěvákem Petrem Mukem, který nešťastnou náhodou zemřel v pondělí ve svém bytě v Praze ve věku pětačtyřiceti let, se uskuteční v pražském divadle Broadway ve čtvrtek 3. června. Poté bude následovat soukromý rodinný obřad v úzkém rodinném kruhu v jižních Čechách.

 
Jak se agentuře Mediafax podařilo zjistit, rozloučení rodiny se uskuteční pravděpodobně v Českém Krumlově, odkud zpěvák pocházel. Rodina zesnulého Petra Muka ale nikomu podrobnosti nesdělila a mnohdy ani jeho přátelé, kamarádi, či bývalí spolupracovníci, neznají hodinu, či místo soukromého rozloučení. Veřejné rozloučení v Praze se uskuteční bez rakve s tělem, a to na přání rodiny. Na jevišti bude pouze jeho fotografie. Mukovi příbuzní by se tryzny měli také zúčastnit.
 
PSALI JSME:
 
“Petr Muk bude uložen v čisté bílé rakvi bez ozdob, tak jak si rodina přála. Další podrobnosti ale neznám a ani nemohu sdělit,“ prozradila jedna z pracovnic pohřebního ústavu, který rozloučení s hudebníkem zajišťuje.
 
Zda bude tělo zpěváka uloženo do rodinného hrobu, či zpopelněno, není zatím jasné. Vyloučena není ani varianta, že by mohl být Muk zpopelněn i v Praze a rodina by pak převezla ostatky na jih Čech, kde by se následně uskutečnilo pietní uložení do hrobu.
 
“Nemám k tomu bližší informace. Rodina Petra se rozhodla uspořádat soukromý obřad v nejužším kruhu rodinném a já to zcela respektuji. Rozloučení se tedy nezúčastním a to ani toho veřejného v Praze v divadle. Rozloučím se s ním sám v duchu a budu na něj vždycky nesmírně rád vzpomínat,“ řekl v neděli agentuře Mediafax zpěvákův kamarád, spolužák a spoluzakladatel skupiny Oceán, Jan Vozáry.

PODÍVEJTE SE:
Reportáž o smrti petra Muka
 
Petr Muk se narodil 4. února 1965 v Českém Krumlově. Vystudoval stavební průmyslovku v Českých Budějovicích a od svých 15 let hrál a zpíval s různými punkovými a undergroundovými skupinami. Od roku 1985 působil se skupinou Oceán a od roku 1992 vystupoval s formací Shalom. Debutovou desku vydal v roce 1997 jako sólový interpret. Na svém kontě má také účinkování v několika českých muzikálech - Rusalka, Johanka z Arku, Galileo nebo Mona Lisa. Deset let svojí sólové dráhy zrekapituloval na kompilačním albu Slunce/To nejlepší, které později vyšlo ještě spolu s DVD Zrcadlo.
 
Zásadním krokem v kariéře Muka bylo přeobsazení jeho p.m. bandu, který tvoří bubeník Tomáš Waschinger, kytarista a klávesista Luděk Fiala, baskytarista Vladimír Srb a vokalistky Petra Peterová a Zuzana Benešová.

 

Mediafax