Prodigy zahrají v Česku. Budou hvězdami Rock for People

Kapela Prodigy zahraje v Česku
Zdroj: oficiální zdroj
Kapela Prodigy zahraje v Česku na Rock for People.

Organizátoři hudebního festivalu Rock for People oznámili, že mezi hlavní headlinery letos bude patřit britská kapela Prodigy.

Skupina Prodigy se do České republiky vrátí po necelém roce. Během jejich koncertu zazní skladby z posledního alba Invaders Must Die, ale hudebníci jistě dopřejí fanouškům i své starší hity jako Breathe, Firestarter nebo Smack My Bitch Up.


Na festival Rock for People dorazí dále pětičlenná electro-rocková kapela Does It Offend You, Yeah?, která pochází z Readingu. Začínala remixy známých skladeb a postupně si získávala popularitu veřejnosti. V roce 2008 skupina debutovala albem You Have No Idea What You're Getting Yourself Into.


Festival letos zpestří i vystoupení americké hardcorové kapely Suicidal Tendencies v čele s frontmanem Mikem Muirem, která je známá svými divokými koncerty.


"Seznam zahraničních kapel zdaleka nekončí. Můžeme potvrdit účast španělských "skáčkařů" Trashtucada, herečky a hodně divoké rockerky Juliette Lewisové, jejíž novou desku produkoval člen kapely Mars Volta, anglickou kytarovku Rekoner připomínající loňské Arctic Monkeys nebo německé iLLBiLLY HiTEC nabízející jadrný dub a ragga," prohlásil Michal Thomes z pořádající agentury Ameba Production, podle kterého jsou v jednání další velká jména.


Divokej Bill i Kryštof


V letošním roce se Rock for People uskuteční od 3. do 6. července v Hradci Králové.


Svou účast na jedné z největších tuzemských hudebních přehlídek již potvrdily kapely Kryštof, UDG, Blue Effect, Čechomor, Skyline, Divokej Bill, Wohnout, Vypsaná fixa nebo Visací zámek. Ze zahraničních hostů se můžou diváci těšit na britské skupiny Skunk Anansie a Dreadzone, americkou formaci Coheed and Cambria nebo na portugalské experimentální elektro-rockové seskupení Blasted Mechanism.


Kapelu Prodigy založil v roce 1990 skladatel a klávesista Liam Howlett. Její současnou sestavu vedle něj tvoří zpěváci Keith Flint a Maxim Reality. Hudba skupiny Prodigy kombinuje různé styly od rave po techno. V počátcích kariéry její tvorbu ovlivnil také alternativní rock, hardcore techno i punk. Skupina celosvětově prodala více než 17 milionů hudebních nosičů.

tn.cz / Mediafax