Rammstein v Praze: ohnivá clona a nadšený dav. ROZHOVOR

V pražské O2 aréně to ve středu večer rozbalila německá kontroverzní skupina Rammstein.

Po pěti letech vystupuje v Praze slavná německá skupina Rammstein. Představuje hity z nové desky Liebe Ist Für Alle Da. Koncertní šňůra kapely Rammstein odstartovala v srpnu v Lisabonu.

 

Podle pořadatelů si ohlušující lekci němčiny v hale naprosto zaplněné od plochy až po nejvyšší ochozy nenechalo ujít 17 tisíc posluchačů.

V efektním úvodu si do tmy s oslňujícím světlem za zády na scénu doslova prokopala palicemi skrz zástěnu dvojice muzikantů, aby mohla zaznít úvodní skladba nové desky Rammlied. Krátce poté začala oslňující ohnivá podívaná, kterou kapela prokládala celý koncert.


Podívejte se na začátek koncertu:

Skladbu Weisses Fleisch frontman Till Lindemann odzpíval chvílemi rozkročen nad ohnivou clonou; následující Keine Lust muzikanti odehráli v gejzírech páry.

 


Po "šansonové" písni Frühling in Paris kapela nasadila nejostřejší tempo. Refrén letitého hitu Du hasst zpívala společně s Lindemannem velká část publika, jehož nepřeslechnutelný díl tvořili krajané muzikantů.


Kapela je v Česku, kde již několikrát hrála, velmi populární. Vstupenky na dnešní vystoupení byly beznadějně vyprodány již za několik hodin. Skupina se proto vrátí ještě 13. března příštího roku, kdy vystoupí v Ostravě.

Podívejte, jak Rammstein hráli před týdnem v Basileji.

Obrovskou světelnou show přivezlo 20 kamionů. Kromě laserů a stroboskopů pódium ozářily pyrotechnické efekty, ohňostroje, ohňopády a k vidění byly i speciální efekty s vodou či pěnou.

 
Přímo na pódiu také hořel oheň. Největší plamen šlehal do výšky 12 metrů. Právě kvůli tomu čekala O2 arénu výjimečná protipožární opatření. Kromě zesílených požárních hlídek byla v pohotovosti cisterna, která dokáže za minutu vytlačit 3,6 tisíc litrů vody.


Skupina Rammstein na svých koncertech šokuje fanoušky různými efekty. Podívejte se, na co se mohou těšit návštěvníci koncertu.

Nové album skupiny šokovalo jednak kontroverzním textem o Josefu Fritzlovi a také téměř pornografickým klipem k písni Pussy. Více si přečtěte tady.

 
Podívejte se na upoutávku k albu.

Na pražský koncert Rammsteinů se přišly podívat i přední české osobnosti, jako jsou David Koller, Daniel Landa, Marta Jandová, Helena Vondráčková, Helena Zeťová či Ondřej Hejma.

 
Podívejte se, kde všude vystoupí kapela Rammstein při svém turné.

Kapelu Rammstein v roce 1994 založili kytarista Richard Kruspe, bubeník Christoph Schneider a baskytarista Oliver Riedel. Její sestavu později rozšířil zpěvák Till Lindemann, klávesista Christian Lorenz a druhý kytarista Paul Landers. Německá formace ve své tvorbě kombinuje metal s prvky elektronické hudby.

 
Název skupiny je odvozen od vesnice Ramstein-Miesenbach, v níž došlo během letecké přehlídky v roce 1988 k tragické nehodě, která si vyžádala 72 obětí.


Podívejte se na jeden z nějvětších hitů skupiny Rammstein.

vrl TN.cz