Show plná hvězd: zazářily i Machálková s Pilarovou

V sobotu 1. srpna se na hradě Houska uskutečnil benefiční koncert Noc s hvězdami.

Benefiční koncert "Noc s hvězdami“ na hradě Houska se poprvé uskutečnil před 11 lety v roce 1999, kdy byl tento historický objekt po velmi dlouhé době zpřístupněn veřejnosti.


V sobotu v šest hodin večer začal program na vnitřním nádvoří hradu. Diváci seděli v provizorním hledišti na nádvoří i na ochozech. Při vystoupení skupiny All X se diváci výtečně bavili a s dalšími interprety zpíval celý hrad.

 

Devátá hodina patřila skupině Lunetic, která v celé své původní sestavě zpívala své hity z devadesátých let. V tu samou dobu se diváci přesunuli před hrad a spolu se Zbyňkem Drdou a dalšími účinkujícími tancovali do pozdních nočních hodin.

 

Skupina Lunetic se zde sešla v plné sestavě a Martin Kocián se nám svěřil: “Vystupujeme už skoro rok a snažíme se vytvářet i nové písničky. Média mluví o comebacku, ale my na tohle označení jsme trochu opatrný. Hudbu děláme jako zábavu. Každý z nás totiž pracuje a věnovat se hubě naplno jako kdysi už nejde."Při vystupování se v útrobách budovy konal společenský raut s výstavou fotografií Evy Pilarové. A Pilarová dostala od organizátorů dort k budoucím narozeninám. Díváky bavila i zpěvačka Leona Machálková.
 


Od jedenácté hodiny večer čekala na účinkující i stezka odvahy, kde čerti a místní strašidla zkoušeli, co návštěvníci vydrží.


Již tradičně o půlnoci rozzářilo hrad světlo od ohňostroje. V tuto dobu odcházely děti s rodiči domů, ale mladí si užívali teplou noc až do třetí hodiny, kdy program pomalu končil.

Ján Schürger TN.cz