Skupina Coldplay nabízí nové album zadarmo

Fanoušci britské skupiny Coldplay si mohou nejnovější živé album LeftRightLeftRightLeft zcela bezplatně stáhnout na internetu.

Kapela album LeftRightLeftRightLeft původně zdarma poskytla na CD všem návštěvníkům jejího letošního koncertního turné. Nyní se rozhodla nahrávku prostřednictvím internetu bezplatně nabídnout i fanouškům, kteří se na koncerty nedostanou.


LeftRightLeftRightLeft obsahuje devět skladeb, které kapela loni nahrála během turné k desce Viva La Vida, včetně úspěšných singlů Clocks nebo Fix You. Dárek v podobě nového CD poprvé obdrželi fanoušci na koncertě na Floridě, který 15. května odstartoval severoamerickou část turné.


"Koncerty jsou smyslem celé naší kariéry. Album je poděkováním pro všechny fanoušky, kteří nám vystupování umožňují," uvedla skupina na svých internetových stránkách.
Kapela Coldplay vydala svůj první singl Safety v roce 1998. V její rané tvorbě lze zaznamenat odkaz britských hudebních interpretů jako Radiohead, Oasis, Travis i The Beatles. Čtyřčlennou hudební sestavu tvoří zpěvák a pianista Chris Martin, kytarista Jon Buckland, baskytarista Guy Berryman a bubeník Will Champion.


K zásadnímu průlomu v kariéře Coldplay došlo v roce 2000, kdy bylo na trh uvedeno jejich debutové album Parachutes. Z něj pocházejí úspěšné singly Shiver a Yellow. Druhým albem s názvem A Rush Of Blood To The Head si o dva roky později kapela upevnila svou pozici i v USA. Loni kapela Coldplay na hudební trh uvedla čtvrtou řadovou desku s názvem Viva La Vida, která patřila k celosvětově nejprodávanějším titulům.

tn.cz / Mediafax