Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Světoznámý klavírista Jools Holland vystoupil ve vršovickém divadle Vzlet

Dvaapadesátiletý Jolls Holland se narodil v Londýně a už v mládí byl natolik schopný a sebevědomý, že začal pravidelně vystupovat v mnoha londýnských barech

Přední světový klavírista Jools Holland vystoupil se svou kapelou v sobotu 5. června od 20 hodin v novém vršovickém divadle Vzlet.

Klavíristu podpořila rakouská zpěvačka Valérie Sajdik, informoval v sobotu Mediafax Marek Rejman z pořádající agentury WTF Entertainment.

 

 

Dvaapadesátiletý Jolls Holland se narodil v Londýně a už v mládí byl natolik schopný a sebevědomý, že začal pravidelně vystupovat v mnoha londýnských barech. V roce 1987 založil "The Jolls Holland Big Band“ – zahrnující sebe a Gilsona Lavise. Tato kapela se postupem času proměnila v současný dvacetičlenný band Jools Holland and His Rhythm & Blues Orchestra, který odehraje každý rok představení pro více než půl milionu diváků.

 

Stejně jako impozantním živým představením se Jools od podpisu smlouvy s Warner Music v roce 1996 věnuje nahrávací kariéře, která zahrnuje i multimilionový prodej série "Jools and Friends“. Mezi jeho přáteli se objevily hvězdy jako Sting, Georg Harrison, Norah Jones, Eric Clapton, Bono, Robert Plant, Sugabebes, Ringo Starr, Peter Gabriel a mnoho dalších.

 

 

Úspěchy Joolse Hollanda byly oficiálně uznány v červnu 2003 kdy obdržel vyznamenání „Řád britského impéria“. S Rhythm & Blues Orchestra Holland vystupuje po celém světě včetně Austrálie, Nového Zélandu, Singapuru, Francie, Holandska nebo Belgie.

 

Jako support vystoupila s Jools Hollandem a jeho kapelou rakouská zpěvačka Valérie Sajdik. Ta vystudovala jazzový zpět na vídeňské konzervatoři. Od prvního objevení v rakouské hitparádě v roce 1998 s první kapelou C-Bra se Valérie objevuje na předních příčkách pravidelně, naposledy se její hit "Regen“ udržel 29 týdnů. Valérie je nepředvídatelná, využívá mnoha hudebních žánrů a byla označena jako "nejkrásnější hlas Rakouska“. V roce 2007 vydala své první sólové album "Picknick“ obsahující hit "Regen“ a "Mädchen". Je také dvojnásobnou držitelkou rakouského hudebního ocenění "Amadeus“.

tn.cz / Mediafax