Pink v Praze. Obří show plná barev a rozvášnění fanoušci

Slavná americká zpěvačka Pink ve čtvrtek vystoupila v pražské O2 areně při turné Funhouse tour 2009.

Jedna z největších hvězd současné scény světové populární hudby a držitelka několika ocenění Grammy v Praze zazpívala již potřetí. Fanoušky rozpálila prvním šlágrem po půl desáté večer.
 

 

Pro obrovský dav svých obdivovatelů připravila vystoupení plné barev, nápaditých divokých kostýmů a velkých hitů. Při písni Welcome to my life nezůstal mlčky ani jeden z diváků. Koncert měl skoro hodinu a půl zpoždění, ještě kolem deváté hodiny stály před arenou dlouhé froty lidí, ale za to čekání to stálo.

 

Pink střídala  latexové oblečky doplněné peřím, leginy, podprsenky s koženými bundami. Po pódiu pobíhali klauni. Chvíli byla zpěvačka na klouzačce, chvíli na pohovce.

 

Podle fanoušků ale nebylo vystoupení přeplácné. Zazpívala zhruba 20 písní a většinou s ní na pódiu vystupovalo zhruba šest tanečníků nebo tanečnic.

 

Sama Pink předvedla neuvěřitelně vysportovanou postavu a nevídané artistické kousky.


Třicetiletá Pink se do metropole vrátila po třech letech. Tehdy představila písně z alba I'm Not Dead i starší hity, kterým v téměř vyprodané hale aplaudovalo přes deset tisíc diváků.

 

 

Teď dorazilo ještě více lidí. Ti se těšili na rebelku, která umí rozžhavit hlavně mladší generaci. Někteří z mladíků už kroužili kolem O2 areny ve čtvrtek vpodvečer.

 


Pink, vlastním jménem Alecia Beth Moore, se narodila ve Spojených státech amerických ve Philladelfii. Její otec byl vietnamský veterán Jim Moore, matka Judy Kugelová pracovala jako zdravotní sestra.

 

Pink v hudbě vystřídala mnoho stylů od hip hopu přes rock až po rhythm & blues. Začínala jako tanečnice v nočním baru a zpěvačka doprovodných vokálů v hiphopové kapele. První písničku složila ve 14 letech. V ostrých textech se vypořádává se svými problémy, frustracemi a strachem.

 

 

V roce 2000 debutovala Pink albem Can´t Take Me Home. Její první singl There You Go okamžitě začal atakovat první příčky hitparád a dostal se ve Spojených státech mezi nejhranějších 40 skladeb. Její druhá deska M!ssundaztood znamenala pro dnes třicetiletou zpěvačku trvalý průlom do světa popmusic. Po celém světě se prodalo dokonce přes 13 milionů kopií druhé zpěvaččiny desky.

 

 

Její další studiový počin Try This (2003) se už s takovým úspěchem nesetkal, ale populární zpěvačka si vše vynahradila o tři roky později albem I´m Not Dead. Písně Stupid Girls a Dear Mr. President  se pevně usadily i v českých rádiích.

 

Zpěvačka i herečka

 

Poslední album Funhouse vyšlo loni a právě na probíhajícím turné ho zpěvačka propaguje. Mimo zpěvu si Pink vyzkoušela i hereckou profesi. Zahrála si ve filmech Ski to the Max (2000), Rollerball (2002) i Charlieho andílci: Na plný pecky (2003).

shr TN.cz