Vandalové ukradli z chodníku slávy hvězdu Johna Lennona

John W. Lennon
Zdroj: oficiální zdroj
John Lennon Ilustrační foto

Tragicky zesnulý člen legendárních Beatles už neodpočívá na hollywoodském chodníku slávy.

Z hollywoodského chodníku slávy někdo ukradl hvězdu zpěváka a člena skupiny The Beatles Johna Lennona. Informoval o tom v pátek server Femalefirst.co.uk.


Mosazný pomník zmizel z chodníku slávy, kam byl umístěn na počest legendárního zpěváka v roce 1988. Na chodníku zůstalo prázdné místo po hvězdě, které zakrývá igelitová plachta a okolí je ohraničeno páskou.


Britský zpěvák a skladatel John Winston Lennon se narodil 9. října 1940 v Liverpoolu a prosadil se také jako malíř, herec, spisovatel a politický aktivista. Neměl lehké dětství, otec Alfred Lennon rodinu opustil velmi brzy po jeho narození, matka Julia malého Johna svěřila na výchovu své sestře a tragicky zemřela, když mu bylo 18 let.


Lennona tato událost poznamenala na celý život. Nadaný muzikant se stal obětí atentátu, když ho 8. prosince v roce 1980 před branou jeho newyorského domu těžce postřelil duševně nemocný Mark David Chapman, kterému se několik hodin předtím podepsal na své nové album Double Fantasy.


Hollywoodský chodník slávy se poprvé veřejnosti představil v roce 1960. O dvacet let později byl vyhlášen kulturní památkou. V letošním roce na něm přibyla jména herců Roberta Downeye Jr., Bena Kingsleyho a Cameron Diazové. V současné době je chodník slávy v rekonstrukci, která by měla být dokončena do února 2010, kdy chodník oslaví 50 let své existence.

tn.cz / Mediafax