Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

OBRAZEM: Hromadná koupel ve Vltavě. Bregovič rozplaval Prahu

Na pontonu přímo na řece sarajevský rodák Goran Bregović za doprovodu svého orchestru roztančil na různých plavidlech i na nábřežích a mostech mnohé z desítek tisíc lidí sledujících show.

Vltava a její nábřeží v Praze mezi pražským Karlovým mostem a mostem Legií dnes ožily říznou balkánskou hudbou.

 

GALERIE: Bregovic

1
/
13
Zdroj: Jindřich Kodíček
Goran Bregović - 2

 

Zhruba dvaapůlhodinový koncert plný vášnivé i melancholické hudby konaný v rámci festivalu Praha-Sen letní noci nabídl dechovku, mužský sbor i smyčcovým kvartet.

 


V polovině koncertu se na barevném jevišti ozářeném mnoha světly překvapivě objevil Karel Gott, který zazpíval své hity Mistrál a Má první láska se dnes vdává.

 

 

 

Šedesátiletý Bregović mimo jiné představil vedle starších písní druhou část své nahrávky Alkohol s názvem Champagne, následovníka předchozí části Šljivovica (Slivovice).

 


Na závěr vyvolal nadšením svým hitem s názvem Kalašnikov.

 

 PODÍVEJTE SE NA KLIP GORANA BEGOVIČE:

 

 

"Svého času jsem byl jakousi hvězdou, ale dnes už se snažím stát mimo mainstream. Chci být svůj, ne v nějakém hlavním proudu," uvedl před koncertem Bregović.

 

 

Během vystoupení organizátoři rozdávali růže, atmosféru happeningu navíc umocňovaly osvětlené lodě plující po Vltavě a vypouštěné lampiony.

 

 

 

Bregović v České republice vystupuje relativně často, dokázal zaplnit i pražskou Lucernu, v předchozích letech zahrál třeba dvakrát na festivalu Colours of Ostrava, tuzemskému publiku představil před necelými dvěma lety i svou cikánskou variaci na Bizetovu operu Carmen.

 

Jindřich Kodíček ČTK