Jsem gay, přiznal slavný zpěvák Ricky Martin

Nejslavnější Portoričan, zpěvák Ricky Martin, potvrdil letité spekulace o své sexuální orientaci a veřejně přiznal, že je homosexuál.

"Dnešek je mým dnem. Je to můj čas a toto je moje chvíle," napsal Martin na svých webových stránkách. "Ty roky v tichosti a přemítání mě učinily silnějším a připomněly mi, že přijmutí musí přijít zevnitř. Tento druh pravdy mi dává sílu bojovat s emocemi, o kterých jsem ani nevěděl, že existují," uvedl zpěvák.

 

Ricky Martin uvedl, že se před lety rozhodl pravdu o své sexuální orientaci nezveřejnit, protože lidé, kteří ho měli rádi, ho před tím varovali. "Dnes přebírám plnou odpovědnost za svá rozhodnutí a své činy," dodal osmatřicetiletý Portoričan.

 

V srpnu 2008 se Martinovi narodila dvojčata. Porodila mu je náhradní matka a to média inspirovalo k dalším teoriím o jeho možné homosexualitě. On sám to v té době ale nepotvrdil. Pro magazín Plus 7 Days uvedl, že je moderní muž, žije plnohodnotným životem a ve svém nitru necítí žádné bariéry, které by mu ztěžovaly život.

 

Popový zpěvák Enrique Martín Morales alias Ricky Martin se narodil 24. prosince 1971 v San Juanu na Portoriku. Původně byl členem chlapecké skupiny Menudo, ale v roce 1991 se vydal na sólovou kariéru a vydal debutové album s názvem Ricky Martin.

 

Následovala například alba Me Amarás, Vuelve, Sound Loaded, Almas del Silencio nebo Life. Většina jeho písní se udržela na prvních příčkách hudebních hitparád, jedna z nich byla hitovka Livin´ La Vida Loca, která ho v roce 1999 poslala mězi pěvecké hvězdy.

 

Po celém světě se prodalo více než 55 milionů jeho alb a získal několik hudebních cen jako je například Grammy Award nebo Latin Grammy Award.

Mediafax