sebevražda bartošové

Namalovala si parte! Záhada podivného obrazu a dopisů na rozloučenou

Iveta Bartošová
Zdroj: tn.cz / isifa
Téma:

Iveta Bartošová po sobě zanechala tři věci na rozloučenou. Dva dopisy a abstraktní obraz. Můžou to být klíčové důkazy o tom, co se dělo těsně před zpěvaččinou smrtí.

Iveta Bartošová namalovala těsně před smrtí tajemný obraz. Použila na něj kombinaci černé, zelené a krvavě rudé barvy. Je na něm kruh, uvnitř kterého je palmový list. Vše je doplněno srdíčkem a vzkazem "Tvoje Iveta navždy".

 

Měl to být dárek k narozeninám pro manžela Josefa Rychtáře. Velmi podivný dárek. Pár minut po jeho namalování totiž labilní zpěvačka odešla k železniční trati a skočila pod vlak.

 

Podívejte se na reportáž z Televizních novin: 

 

Na obrazu je začarovaný kruh barvy krve, ze kterého jako by nebylo úniku. Ten je ještě podmalovaný černou barvou smutku a smrti. "Ten obraz skutečně působí jako zoufalé volání o pomoc," uvedla pro TN.cz psycholožka, která si nepřála být jmenována. Zpěvačka, která už zjevně nevěděla kudy kam, namalovala vlastní parte. Utýral ji Rychtář, kterému obraz věnovala?

 

 

 

"Při pohledu na obraz mě napadá krev a navždy nekonečno, kruh. A srdce jako pumpa krve, ale stojí jakoby mimo. A je velmi maličké a prázdné. Možná se už uvnitř cítila prázdná a bez emocí. To jsou často symptomy deprese a schizofrenie. Vypadá to, jakoby přerušila bludný kruh. Možná jediný moment střízlivé mysli vedle všech jejích problému. Všechno to ale podle mě bylo jen v hlavě. Ta ji zabila," míní také psycholožka Zuzana Kmecová."On je teď doma, takže to nejde!" Co ještě řekla Iveta ve svém posledním telefonátu?

 

V pravém dolním rohu tohoto smutného dárku je napsáno datum 29. 4. 2014. Tedy úplně jiné datum než to, které stojí na dopisu pro Ivetina syna Artura. V něm Bartošová synovi napsala, že ho miluje, ale že už nemá sílu jít dál. Dopis je psaný zelenou fixou, ale datum 25. 4. 2014 je připsáno černou a úplně jiným písmem.

 

 

Rychtář také tvrdí, že Iveta nechala dopis na rozloučenou, ten ale podle něj odnesla policie. Zůstává velkou otázkou, proč by policie odnesla jeden dopis na rozloučenou a druhý ne. Každopádně fakt, že se zpěvačka zabila v den manželových narozenin, je hodně výmluvný.

 

Rychtář už se stačil porvat s Macurou, jen den po Ivetině smrti:

Rvačka Rychtáře a Macury

1
/
10
Zdroj: Martin Mithofer
Rvačka Rychtáře a Macury - 11

 

VŠE O IVETĚ SE DOČTETE ZDE
 

Související témata:
hel TN.cz