Autobusák měl 1,9 promile. Další výtečníci

Ilustrační foto
Zdroj: TN.cz
Ilustrační foto

Opilého osmapadesátiletého řidiče autobusu ve středu odpoledne zadržela policie v Žacléři na Trutnovsku.

U muže, který na lince z Žacléře do Trutnova vezl několik lidí, policisté zjistili 1,9 promile alkoholu. Řidič projížděl s cestujícími v autobuse pravidelnou linku Žacléř – Bernartice – Trutnov. Policisté ho zastavili poblíž čerpací stanice v Žacléři.


Podle policie šlo o zkušeného řidiče. "Nyní je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který mu v případě odsouzení hrozí až tři roky vězení," uvedl policejní mluvčí Udo Ertner.


Vyjádření autobusové společnosti, u které byl řidič zaměstnán, není zatím k dispozici.


Zadržení opilých řidičů autobusů není ojedinělé. Letos v srpnu zatkla policie v Jaroměři na Náchodsku řidiče autobusu s 2,33 promile alkoholu.


V červenci policie zadržela zcela opilého řidiče autobusu, který vezl cestující z Brna do Moravan. Policisté řidiči naměřili 3,32 promile alkoholu v dechu.


Opilci za volantem


Případů, kdy se řidiči nejdříve posilní alkoholem, a pak usednou za volant, neustále přibývá. Například ve středu se Prahou proháněl opilý řidič mikrobusu. Když ho strážníci zadrželi, naměřili mu v krvi 2,8 promile alkoholu.


Honičku jako vystřiženou z amerického filmu zažili o víkendu policisté v Litvínově. Opilý řidič se jim snažil ujet. Nadýchal 1,18 promile.Opilý policista málem připravil o život sebe i další dva pasažéry. Začátkem listopadu usedl opilý za volant a posilněn alkoholem se proháněl po benešovských ulicích. Nezvládl řízení a s autem spadl z mostu nad železniční tratí přímo na koleje.
Hitparáda opilců


Českým rekordmanem v řízení pod vlivem alkoholu je asi Milan Čurda. Policisté mu naměřili 7,9 promile.


Podívejte se na reportáž 19.5.2005
.Čurda se vyhýbal léčení, a tak ho soud poslal na čtyři měsíce za mříže.


Reportáž z 24.7.2007
Namol opilý boural, blábolil do kamery


Opilý tajemník slavil v září v hospůdce na Žižkově
. Chtěl jen přeparkovat. Policie ho zadržela poté, co postupně naboural tři zaparkovaná auta. Policejní hlídka mu naměřila 1, 8 promile alkoholu v krvi.


Podívejte se na rozhovor
.V květnu zase zadrželi policisté řidiče autobusu na Bruntálsku, který měl skoro dvě promile a vezl autobus plný dětí. Více ZDE.
Křičí, zvrací a jsou agresivní


Podívejte se, jak opilý řidiči po haváriích často reagují. I když zrovna nikoho nezabili.
Opilí řidiči zabíjeli nejvíce v srpnu


Celkem 11 lidí zaplatilo v srpnu krutou daň - zabil je řidič, který se nejdříve posilnil alkoholem a pak sedl za volant. Osmý měsíc se podle sdružení Fórum PSR, které se zabývá prevencí, stal, co se týká nehod pod vlivem alkoholu, nejtragičtější v letošním roce. Celý článek si můžete přečíst ZDE.

tn.cz