Chinaski po tragédii: Budeme hrát dál, Pavel by si to přál

Poté, co se v pátek zabil na motorce bubeník Pavel Grohman, začíná být jasněji, jaký bude další osud skupiny.

"Pavel by si rozhodně přál, aby kapela nezanikla. A tak to bude," řekl po poledni exkluzivně pro server tn.cz trumpetista skupiny Petr Kužvart.


Poslechněte si celý rozhovor s trumpetistou Chinaski.
O den dříve skupina vydala prohlášení, že ruší až do odvolání všechna vystoupení a nebude zatím říkat nic víc. Kužvartovo vyjádření je proto prvním a jediným prolomením tohoto embarga.


Kdo nastoupí na Grohmanovo místo, zatím jeho otřesení spoluhráči neřeší.


"Teď je pro nás prioritní Pavlova rodina, o kterou se musíme postarat. Musíme vyřešit například pohřeb a poslední rozloučení. Teprve pak se začneme zabývat tím, jak dál. Ta doba bude nejdřív za týden, za dva," uvedl Kužvart.


Minuta ticha na festivalu


V sobotu od půl třetí měli být Chinaski jednou z hlavních hvězd festivalu České hrady na Švihově. Namísto prozpěvování populárních hitů ale publikum utichlo. Všichni drželi minutovou vzpomínku na Pavla Grohmana.
Jejich místo na pódiu převzala narychlo kapela Kryštof. Vystoupí i na Malé Skále v rámci fesťáku Benátská noc v sobotu o půlnoci. Krajčo a ostatní nahradí Chinaski i na Sázavafestu v Kácově první srpnový víkend.


Černý pátek pro Chinaski


Tragédie se stala v pátek odpoledne. "S největší pravděpodobností předjížděl ve chvíli, kdy před ním jedoucí vůz odbočoval vlevo," sdělila mluvčí police z Rychnova nad Kněžnou Alena Kacálková.


Pro zraněného 38letého muzikanta přilétl vrtulník a záchranáři se ho snažili udržet při životě. Marně. Zemřel při leteckém transportu do hradecké nemocnice.


Podívejte se na záběry z místa nehody. V trávě zbylo několik odlomených součástek z motorky. Lidé tam přišli v sobotu zapálit svíčky.Poslechněte si vyjádření manažerky skupiny Chinaski.Co na tragédii říkají další zpěváci?

Oldřich Tichý, jzl TN.cz