Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 18.6. 2008 17:36

Další pedofil zaútočil v Jihlavě

Desetiletou holčičku měl přepadnout v jihlavském parku neznámý pedofil. Policie případ vyšetřuje.

Od pohřbu znásilněného a zavražděného devítiletého Jakuba Šimánka uběhl jen den a policisté na Vysočině musí řešit další případ sexuálního obtěžování dětí.


Desetiletou holčičku měl přepadnout zatím neznámý muž v pondělí kolem desáté hodiny večer v jednom z jihlavských parků.


K pokusu o znásilnění mělo dojít na dětském hřišti. Dívka má podle našich informací podlitiny na obličeji a v oblasti pánve. Policie poté celý park okamžitě uzavřela. Podle svědků prohledávali odpadkové koše, kontejnery a křoví.


Policie prověřuje oznámení týkající se sexuálně motivovaného trestného činu. Podle našich informací ale pracuje i s verzí, že si holčička vše vymyslela. Vzhledem k probíhajícímu vyšetřování policisté nechtějí k případu zveřejnit více informací.


Lidé z okolí jsou v šoku a mají strach poštět své děti samotné ven.


Zvláště před nadcházejícími prázdninami by rodiče měli své děti varovat, aby nikdy nikam nechodily s cizími lidmi. Neměly by se také pohybovat samy, ale vždy s kamarády. Neměly by chodit na místa, která neznají.


Rodiče by měli vždy vědět, kam a s kým dítě jde. Navíc nebezpečné může být podle odborníků i chatování na internetu, kde může pedofil s dítětem navázat kontakt.


Další nebezpečný pedofil obchází i Českým Těšínem. Naposledy se minulý týden pokusil znásilnit sedmiletou holčičku. Ta se ale ubránila.


tn.cz / David Pik / vek