Kočkova smrt: Duričko chtěl střílet dál, zasekl se mu náboj

Ďuričko
Zdroj: Mediafax
Bohumír Ďuričko

Rekonstukce vraždy Václava Kočky mladšího skončila po čtyřech hodinách. Ukázalo se, že Ďuričko chtěl ve střelbě pokračovat.

Restaurace Monarch v ulici V Kolkovně a její blízké okolí byly dnes dopoledne ohraničeny policejní páskou. Konala se tam rekonstrukce vraždy Václava Kočky mladšího.

GALERIE: Rekonstrukce Kočkovy vraždy

1
/
4
Zdroj: tn.cz
Ďuričko dorazil na místo rekonstrukce vraždy


Z rekonstrukce vyplynulo, že podnikatel Bohumír Ďuričko, který minulý týden v pražské restauraci Monarch třemi ranami zastřelil Václava Kočku mladšího, chtěl střílet dál, ale ve zbrani se mu zasekl náboj. Sdělila to jedna ze svědkyň, která se zúčastnila čtvrteční rekonstrukce.

"Při rekonstrukci jsme se z výslechů dozvěděli, že čtvrtý náboj se panu Ďuričkovi zasekl v hlavni," řekla přítelkyně Vratislava Šlajera Lenka.


Policie informaci v této fázi vyšetřování odmítla komentovat. "Tuto informaci nepotvrdím, protože je předmětem vyšetřování," uvedl mluvčí pražské policie Ladislav Bernášek.


Podle slov svědkyně po střelbě Ďuričko odložil pistoli a chtěl z podniku odejít. Zabránil mu v tom však personál.


"Celý incident jsem viděla zblízka. Zcela jistě nepadla žádná rána pěstí, ale viděla jsem, jak Václav Kočka něco zašeptal Ďuričkovi do ucha a on pak začal střílet," vylíčila přítelkyně Šlajera. "Bylo to úplně šílené, doteď se z toho třesu," dodala.


Svědek Šlajer: "Ďuričko střílel jako pominutý"


Podnikatel Vratislav Šlajer dodal, že Ďuričko byl při střelbě jako pomatený a nebýt zaseknutého čtvrtého náboje, mohl prý kromě Václava Kočky zasáhnout i někoho dalšího. Šlajer s přítelkyní na večírku seděli právě vedle Ďurička.


Václava Kočku mladšího zasáhly celkem tři výstřely z Ďuričkovy legálně držené zbraně a zemřel na místě.


Rekonstrukce trvala déle než čtyři hodiny


Od 8:30 hodin byli na místě rekonstrukce v ulici V Kolkovně specialisté z oboru pyrotechniky, znalci z oboru psychologie a psychiatrie nebo balistiky. Krátce po deváté dorazili také právníci, státní zástupce a svědci. Do restaurace přijel také hlavní vyšetřovatel Josef Lottes.


Po deváté dorazil podezřelý z vraždy Bohumír Ďuričko. Toho policejní zásahovka přivedla v neprůstřelné vestě. Existuje totiž podezření, že se Ďurička ze msty pokusí někdo zavraždit. Dnes by k tomu měl příležitost. Zásahovka Ďurička zpět do vazby převezla zhruba po 45 minutách.


Poté, co policisté odvezli Ďurička, přijel do restaurace Monarch Václav Kočka starší, otec zavražděného. Doprovod mu dělal jeho vnuk a právník Josef Lžičař. Policisté Kočku přivezli ve služebním, neoznačeném voze s doprovodem sanitky kvůi jeho zdravotním problémům.


Kočka ukazoval, jak k vraždě došlo zhruba 40 minut. Kočka vyšel z restaurace viditelně značně otřesen a rovnou nasedl do připraveného policejního auta, kde se rozplakal.Kvůli bezpečí Ďurička i Kočky policisté krátce uzavřeli ulici V Kolkovně.


Rekonstrukce byla rozdělena na několik částí. První část proběhla pouze s obviněným Ďuričkem, aby se nemohl s nikým ze svědků a příbuzných zavražděného setkat.


V druhé části vyslechla policie další čtyři svědky. Prvním z nich byl Vratislav Šlajer, který při křtu knihy Jiřího Paroubka seděl vedle Ďurička u stolu. Vyšetřovatelé již také vyslechli přítelkyni zavražděného, která se novinářům nechtěla vyjadřovat.


Celá rekonstrukce skončila okolo poledne. Trvala čtyři hodiny.


Na místě byl i dav přihlížejících


U restaurace hlídkovali městští policisté, aby nikdo nenarušil průběh rekonstrukce. Na místě se totiž srotil dav kolemjdoucích lidí. Před domem je stále improvizovaný pomníček fotografií Václava Kočky mladšího s květinami a svíčkami.


Přesně po týdnu se dnes totiž zopakovala tragédie z minulého čtvrtka, kdy jeden přítel Jiřího Paroubka zastřelil jeho druhého přítele. To vše krátce po křtu knihy šéfa sociální demokracie.


Rekonstrukce střelby, při níž někdejší agent StB Bohumír Ďuričko zabil člena kolotočářské rodiny Václava Kočku mladšího, podezřelého ze styků s ruskými mafiány, měla pomoci při vyšetřování celého příběhu.


Podívejte se na exkluzivní vyjádření Petry Paroubkové, manželky Jiřího Paroubka.


Policie již minulý týden Ďurička obvinila z vraždy, hrozí mu deset až 15 let vězení.


Tragická událost se stala minulý čtvrtek kolem 23:00. Podle policie se oba muži dostali do sporu a následně i do potyčky. Ďuričko pak údajně vytáhl zbraň a Václava Kočku mladšího zastřelil.


Co k vraždě řekl bratr zavražděného Jan Kočka? Podívejte se na exkluzivní vyjádření.


Podle advokáta rodiny Kočkových Josefa Lžičaře byl Kočka mladší zasažen třemi výstřely do hrudi. Kočka mladší byl stejně jako jeho otec dlouholetým členem sociální demokracie. Kočka starší je provozovatelem Matějské pouti. Paroubek po vraždě v médiích uvedl, že zvažoval rezignaci.

tn.cz /hav, Jiří Hynek