Tragédie na závodech: splnil si sen jet v závodním autě. A zemřel

Dva lidé zemřeli na Teplicku při tréninkové jízdě závodů do vrchu. S autem narazili do stromu.

Letos se měl jet teprve druhý ročník závodů do vrchu Carbonia Cup v obci Dlouhá Louka. Auta na trať ale nevyjela.


„Před polednem vyrazili na poslední tréninkovou jízdu dva muži. V pravotočivé zatáčce nezvládli řízení a nabourali do stromu,“ řekl operační důstojník teplické policie.


Záchranáři už závodníkům ve věku 20 a 21 let nedokázali pomoct. "Závodník, který zahynul, byl náš kamarád. Druhou obětí nebyl ani účastník soutěže, mladík se jen nechal svézt. Každopádně zpřísníme bezpečnostní opatření," řekl ČTK ředitel soutěže Ludvík Andrle.


Při závodech jezdí ve voze obvykle jen řidič.


Podívejte se na jedny z posledních jízd závodníka, který měl v sobotu smrtelnou havárii.


Video z loňského ročníku Carbonia Cup 2007.
„Předpokládám, že závodit se nebude,“ dodal policista. Organizátoři pak opravdu start odvolali, zrušili i nedělní pokračování.


Příčinu nehody teď bude šetřit policie. Podívejte se na mapu trati.Květnová tragédie při závodech do vrchu


Na začátku května poznamenala závody Mezinárodního mistrovství České republiky do vrchu v Náměšti tragická nehoda Miroslava Fajkuse.


V plné rychlosti narazil do stromu. "Lékaři ještě hodinu marně bojovali o záchranu jeho života. Při havárii utrpěl zlomeninu spodiny lebeční, měl utrženou aortu i další vážná vnitřní zranění," řekl ředitel závodu Ivan Rybníček.
Závod motocyklových veteránů: smrt otce a dcery


Při závodech motocyklů na Jičínsku zahynuli na konci června dva lidé - otec a dcera. "Posádka se strojem v zatáčce vylétla z trati a narazila do stromu v lese. Oživovací pokusy u obou závodníků byly marné," řekla jičínská policejní mluvčí Hana Klečalová.


jzl tn.cz