Kdo je kdo v kauze vraždy syna podnikatele Kočky

Aktéři vraždy, která se stala po autogramiádě Jiřího Paroubka, nejsou veřejnosti neznámí. Jejich jména se totiž objevila v Kubiceho zprávě.

Václav Kočka


Otec oběti Václav Kočka starší se od 60. let se pohybuje ve světě kolotočů a pořádání poutí, například vyjížděl s atrakcemi do Sovětského svazu. Později se podílel na vývozu některých hvězd do zemí východního bloku (mimo jiné Karla Gotta či Heleny Vondráčkové).


Od 90. let provozuje Matějskou pouť na pražském Výstavišti. Velmi výhodnou smlouvu na pronájem areálu uzavřel s městem v době Paroubkova působení na magistrátu.


On i jeho synovec jsou členy ČSSD, ve straně byl i Václav kočka mladší. S rodinou Paroubkových se blízce přátelí.


Více o vraždě syna podnikatele Kočky se dozvíte ZDE.


Podle Kubiceho zprávy to byli právě členové Kočkovy rodiny, kdo zlikvidovali mafiánského bosse Františka Mrázka. "Vražda Mrázka byla provedena osobou Kočka," psalo se konkrétně v dokumentu. "V Praze není třeba vysvětlovat, co znamená jméno Kočka, jeho synové a jeho synovec a provázaní na ruskou mafii," řekl před časem premiér Topolánek.


Václav Kočka mladší a jeho bratr měli mít podle týdeníku Ekonom čilé styky s ruskými podnikateli. Znali se také s Miroslavem Šloufem, politickým šíbrem, jehož kariéra vyvrcholila v době vlády Miloše Zemana.


O tom, že Kočkovi nejdou pro ránu daleko, se mohli v září přesvědčit hosté na svatbě Ivety Bartošové a Jiřího Pomeje. Podle informací TV Nova se tam členové rodiny poprali. Jejich ostrý konflikt přitom některé svatební hosty vyděsil tak, že ze svatby odjeli.


Bohumír Ďuričko


Vrah Ďuričko se objevil v Kubiceho zprávě jako otec čtrnáctileté dívky, se kterou měl mít Paroubek poměr při dovolené na jachtě a kterou zneužíval i sám Ďuričko. Tato informace se nakonec ukázala jako nepodložená.


V devadesátých letech byl Ďuričko předsedou představenstva fotbalistů Dukly (Příbram), právě v této době se klub přestěhoval do Prííbrami. Svůj podíl poté podnikatel převedl na Jaroslava Starku. Starkovo jméno se v souvislosti s organizovaným zločinem často objevuje a kvůli podezření z účasti na vraždě otce podnikatele Radovana Krejčíře byl několik měsíců ve vazbě.


Dnes podnikatel Ďuričko podle obchodního rejstříku vlastní hotel AXA v centru Prahy. Před rokem 1989 působil na ministerstvu zahraničního obchodu, byl také ekonomickým náměstkem Sporturistu.


Podle některých informací – které citoval i premiér Mirek Topolánek na půdě Sněmovny – je Ďuričko bývalý spolupracovník StB. On sám tuto informaci popírá.


Tady se můžete podívat na reportáž o Kubiceho zprávě, kterou TV Nova vysílala těsně po jejím zveřejnění.


kap TN.cz