Opilí řidiči zabíjeli nejvíce v srpnu

Poslední prázdninový měsíc má smutné prvenství. Při dopravních nehodách zabili řidiči pod vlivem alkoholu nejvíce lidí.

Celkem 11 lidí zaplatilo v srpnu krutou daň - zabil je řidič, který se nejdříve posilnil alkoholem a pak sedl za volant. Osmý měsíc se podle sdružení Fórum PSR, které se zabývá prevencí, stal, co se týká nehod pod vlivem alkoholu, nejtragičtější v letošním roce.


Alkohol sehrál roli například při nehodě, která se stala 28. srpna na Orlickoústecku. Srážku dvou aut tehdy zaplatil životem právě opilý řidič.


Naposledy, a to již v září, boural opilý řidič dodávky na Kladensku. V nemocnici poté zemřel jeho spolujezdec.


Alkohol za volantem stál letos život celkem 30 osob. Celkem v červenci a srpnu podle policejních statistik na silnicích zahynulo 204 lidí. Loni to za stejné období bylo 222.

Podle poradce Besipu Jaroslava Hořína máme už nejhorší období roku za sebou. Alkohol totiž nejvíce zabíjí většinou o prázdninách. Krizové jsou však také vánoční svátky a nový rok.


Podívejte se, jak opilý řidiči po haváriích často reagují. I když zrovna nikoho nezabili.


Příkladem řidičům ale příliš nejdou politici a úředníci. I oni občas usednou za volant s alkoholem v krvi. Jeden z posledních případů, kdy za volant opilý sedl úředník Městské části Prahy 3 Petr Fišer se stal v pondělí. V předchozím videu zase řídil notně opilý slovenský diplomat.


Podívejte se na rozhovor s opilým Fišerem.


Hana Válková s přispěním Kláry Bitvarové tn.cz