Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Jakubovu maminku otrávil plyn

Matka Jakuba Šimánka, kterého zavraždil před více než půl rokem pedofil Antonín Novák, podlehla otravě plynem.

"Podle výsledků pitvy se Hana Šimánková otrávila oxidem uhelnatým," řekla našemu reportérovi mluvčí havlíčkobrodských policistů Hana Mazourová.


Když bratr zemřelé přišel do bytu, naskytl se mu hrůzný pohled. Tělo ženy leželo u toalety. Na zátylku Jakubovy maminky byla tržná rána, na jejím oku monokl. Na sporáku bylo spálené jídlo a byl cítit plyn.


Na celý rozhovor s bratrem Hany Šimánkové se podívejte na videu:


Zatím není jasné, jestli si matka zavražděného chlapce Hana sáhla na život sama, nebo jestli zemřela bez cizího zavinění na celkové vyčerpání. Její bezvládné tělo našel kolem půl sedmé večer na toaletě její bratr. Šimánková prý měla rozbitou hlavu, takže je možné, že omdlela a udeřila se do ní.


Podle lékařské zprávy měla Šimánková dvoucentimetrovou tržnou ránu na zátylku. Pod okem měla monokl. Na sporáku v kuchyni bylo rozvařené jídlo.
Podívejte se, co Hana Šimánková říkala tři týdny po zmizení Jakuba
Otec Jakuba Hynek Blaško, který je vysoce postavený armádní generál a od začátku ledna velí 17 tisícům českých vojáků, má ale jasno. Podle něj je Jakubova matka další obětí slovenského pedofila Nováka. Nemyslí si ale, že by se Šimánková zabila sama, prý určitě chtěla vidět, jak soud Nováka potrestá. Ten malého bezbranného chlapce znásilnil a zavraždil.


Smutný příběh s tragickým koncem


Rodina začala Jakuba pohřešovat 4. května, kdy si chlapec odešel hrát ven a už se nevrátil. Ten samý den byl podle policie také zavražděn.


Otec věřil, že se chlapce podaří najít


Tělo objevili policisté až o celý měsíc později. Jakub ležel přibližně půl kilometru za Havlíčkovým Brodem, kde s matkou žil. Jeho tělíčko bylo v lese zahrabané listím.


Z brutálního činu policisté obvinili třiačtyřicetiletého Slováka Antonína Nováka, který měl kvůli svým pedofilním sklonům problémy se zákonem už ve své vlasti. "Vytrhl bych mu srdce z těla," řekl na Novákovu adresu generál Blaško.


Podle kriminalistů měl Jakub zkrátka smůlu, že ho pedofil potkal. Na začátku prosince se spis s Novákovou obžalobou dostal k soudu Hradci Králové a jeho potrestání by tak už nic nemělo stát v cestě.


Pedofilovi v případě prokázání viny hrozí až doživotní trest. Policie po Novákově obvinění uvedla, že si muž vyhlížel další chlapce mladší 15 let.


pez s přispěním Davida Pika TN.cz