Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 15.11. 2008 11:43

Squateři dostali na budku. Policejní razie v Praze

Zmlácený squater
Zdroj: TN.cz
Squateři z Cibulky skončili na policejní služebně

Policisté provedli v noci z pátku na sobotu razii v sídle squaterů na Cibulce v pražských Košířích. Nastala potyčka.

Neklidnou noc zažila policie a sqauteři v pražských Košířích. Policisté prohledávali opuštěný statek v ulici V Cibulkách. Strhla se ale potyčka, při které byli lehce zraněni čtyři policisté.


Na místo dorazila po 23. hodině desítka policejních vozů. Podle policie squateři napadli policejní hlídku, která na místo vyjela kvůli loupežnému přepadení starší ženy. Pachatele policisté hledali mezi squattery.


"Podezřelí se snažili ukrýt na střeše, odkud na policisty zaútočili taškami a cihlami," popsala mluvčí Eva Miklíková. Jednoho policistu podle ní srazili ze žebříku a způsobili mu zranění na zádech. Jeho kolegu zranili na rameni.


"Situace se začala vyhrocovat, proto po marných výzvách, aby bylo upuštěno od útoku, varovně vystřelili," dodala Miklíková. Policie poté zadržela tři osoby a předvedla je na policejní stanici.


Squatery z Cibulky přišlo podpořit na 40 dalších lidí


Po incidentu se u na místním oddělení objevilo dalších 40 squatterů. Chtěli, aby zadržení byli propuštěni.


Policisté tři zadržené obvinili ze spolupachatelství při útok na veřejného činitele. Squatteři budou vyšetřováni na svobodě. Hrozím jim až pět let za mřížemi.


Squateři z Cibulky tn.cz uvedli, že policisté při zadržení jednoho z nich zbili a zranili. Podle nich v domě bydleli se souhlasem majitelky, a ta o páteční kontrole policistů nevěděla.

pd s přispěním Jindřicha Kodíčka tn.cz / ČTK
Reklama