Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 5.6. 2008 16:19

Měla 5 promile, rekord ale drží jiní. Podívejte se

Ilustrační foto

4,7 promile alkoholu naměřila hlídka řidičce v Písku. Rekordmanů je ale víc. Podívejte se na ně.

Zatímco jiní by bojovali o život, žena, které policejní hlídka naměřila bezmála 5 promile alkoholu, si ještě sedla za volant. Navíc policisté krátce předtím chytili i jejího manžela. Také řídil pod vlivem.
Množství alkoholu, které měla žena v krvi, je běžně smrtelné.


"Hlídka ženu chytila v ulicích města v úterý kolem deváté hodiny večer za pomoci strážníků," přiblížil zásah jihočeský policejní mluvčí Jaroslav Beran. Policisté ženu obvinili z ohrožení pod vlivem návykové látky.


Další případy alkoholismu za volantem:


Žena z Písku není rozhodně jedinou rekordmankou. Nejproslulejším opilcem za volantem je Milan Čurda, který úplně namol boural dokonce několikrát. Jeho nejslavnějším kouskem je řízení fekálního vozu, kdy při kontrole nadýchal neuvěřitelných 8 promile.Později pak sjel s traktorem do požární nádrže. Z protialkoholního léčení ale utekl.


Mezi další "přeborníky" patří například muž, který na začátku letošního roku nadýchal v Náchodě 6 promile a ještě se hlídce chlubil, že přijel až z Prahy, která je 150 kilometrů daleko.


V září 2007 se vypravila učitelka ze zlínské základní školy na nákup. Kromě nákupního seznamu si s sebou vzala i čtyři a půl promile alkoholu v krvi.Před dvěma lety začátkem července chytila policejní hlídka v Českých Budějovicích ženu dokonce s 5,35 promile v dechu. Odběru krve se osmadvacetiletá žena odmítla podrobit.


Řidičský průkaz jí přitom policisté kvůli alkoholu sebrali už o den dříve, kdy způsobila nehodu a nadýchala 3,45 promile alkoholu. Žena ale o den později znovu usedla za volant a v dechu měla ještě téměř o dvě promile alkoholu víc.


Jak dokáží snést tolik alikoholu? Jsou zvyklí

Jak je možné, že si opilci dokáží sednout za volant, když by jiní bojovali o život? "Je možné, že šlo v případě ženy z Písku o takzvanou hladinkářku, která je zvyklá pít celý den a udržovat si svoji hladinku. Takoví lidé vydrží víc," zamyslel se zastupující primář oddělení léčby závislostí Všeobecné fakultní nemocnice v Praze Dušan Randák.


alkohol
Ilustrační foto


Dodal, že je velmi těžké říct, kolik panáků nebo piv žena před jízdou vypila. "Ale je jasné, že pokud tvrdí, že měla dvě vodky, tak je to samozřejmě nesmysl," dodal.

ČTK, pez
Reklama