Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 9.6. 2008 18:27

Pedofil zřejmě zabil Jakuba v ubytovně, nalákal ho na hry

Zdroj: tn.cz

Pedofilní vrah Antonín Novák podle našich informací zabil devítiletého Jakuba na ubytovně. Podívejte se!

Majitel ubytovny v Havlíčkově Brodu Antonín Valíček nebyl příliš ochotný k rozhovoru s naším reportérem. Naznačil ale, že vrah zabíjel právě tam. Ubytovna leží asi 200 metrů od místa, kde se chlapec ztratil.


Na videu se můžete podívat také na reakci dalšího zděšeného otce. Robert Hála byl Novákův spolupracovník. Jeho desetiletý syn si s Novákem hrál. Pedofil ho hladil po vlasech a nabízel mu jablko.


"Novák se mnou pracoval v Humpolci ve fabrice. Začal se se mnou kamarádit a navštěvoval naši rodinu. Domluvil si také schůzku s naší kamarádkou, která má dvě malé děti. Známá byla pro pedofila jen cestou, jak se taky dostat k dětem, " uvedl Hála.


Je ve vazběSlovák, který měl už doma nařízenou ústavní léčbu kvůli sexuálním deliktům, čelí obvinění z vraždy a znásilnění. Na Slovensku podle deníku SME 43letý Antonín Novák obtěžoval pět dětí.Rozhovor s vyšetřovatelem Ivo Koldou.


Vrah osahával další dítěK soudu násilníka dnes dovedla dvojice policistů v uniformách. Pedofil působil odevzdaným dojmem, šel se sklopenou hlavou a bez emocí. Soudce ho poslal do vazby.


Přihlížející lidé na spoutaného muže křičeli. Objevily se i výkřiky, že by ho nejraději sami oběsili. Muž pobýval v Česku ilegálně, na Slovensku byl stíhán za majetkové trestné činy.


Vyšetřovatel: Jakub měl smůlu


Východočeská kriminálka o případu informovala v pondělí dopoledne na tiskové konferenci. Sledovali ji zástupci českých i slovenských médií.


"Jakub měl smůlu, že na něj vrah narazil," řekl vyšetřovatel případu. Pachatel si podle něj vytipovával malé chlapce už několik dní před činem. Tragický osud tak mohl potkat jiné dítě.


Slovák, pracující jako dělník v Havlíčkově Brodě a okolí, chlapce odvedl pěšky. Hoch s ním pravděpodobně odešel dobrovolně, nechal se nalákat na počítačové hry. Detektivové nechtějí říci, jak vrah Jakuba zabil, pitva ještě neproběhla.


Policisté ale přiznali, že hoch byl u vraha v ubytovně. Jak se pak mrtvolka chlapce dostala z ubytovny do lesíka, kde ji vrah ukryl, policisté neřekli.


Zatýkala zásahovka


Podezřelý muž patřil do okruhu vytipovaných pachatelů, policisté ho zatkli v sobotu ráno. Zákrok provedla zásahová jednotka u obce Ratboř na Kolínsku.


Zadrženého muže převezli k výslechu do Havlíčkova Brodu. Na základě přiznání podezřelého se pak podařilo najít chlapcovo tělo.


Policie uvedla, že pachatel zřejmě Jakuba zavraždil ještě předtím, než policie dostala hlášení o pohřešování. Obviněnému muži hrozí až doživotí.

Jakub zmizel začátkem května a policisté po něm až do víkendu neúspěšně pátrali. Podrobnosti i s vyjádřením rodičů čtěte zde.

s přispěním Filipa Pultara tn.cz