Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Žena pěstovala konopí jako lék, dostala podmínku

Vařila si konopnou mastičku na revmatické problémy. Soud ji přesto potrestal. Může konopí léčit?

Před Okresním soudem v Táboře se ve středu hájila jednapadesátiletá překladatelka Libuše Bryndová, která prý pěstovala konopí jako lék na svoje artritické a astmatické obtíže.


Co říká lékař Petr Zajíc o možných léčivých účincích konopí? Podívejte se.


Obžaloba ji vinila z nedovolené výroby a držení omamných a psychotropních látek a jedů. Nejvyšší soud se přitom v březnu postavil za pěstitele konopí pro léčebné účely.


Ukázala se v televizi a už po ní šli policisté


Soud ženě uložil trest dva měsíce s podmíněným odkladem na jeden rok. Za nedovolenou výrobu a držení omamných a psychotropních látek a jedů jí hrozilo až pět let vězení.


Trestní stíhání odstartoval televizní pořad, kde Bryndová vystupovala jako pěstitelka konopí. Podle obžaloby žena loni a předloni vypěstovala na svém pozemku ve Zlukově na Táborsku nejméně 26 rostlin konopí.


Hodnota psychotropní látky v rostlinách překračovala povolenou hodnotu 0,3 procenta. Celkem vypěstované konopí obsahovalo přes 26 gramů účinné látky.Bryndová se k trestné činnosti přiznala. Uvedla, že cíleně pěstuje konopí, které používá ve formě konopného másla, koupelí a mastí. Policie nezjistila zneužití marihuany k toxikomanii, zabavila jen rostlinnou drť a konopnou mast. 


Podle její advokátky policisté trestáním malých pěstitelů jen maskují neschopnost zatočit s těmi, kteří konopí pěstují ve velkém.

bar, ČTK TN.cz